Google го лансираше Android 7.1.2 за Nexus и Google Pixel

Google Pixel

Новата верзија на Android 7.1.2 веќе започнува да пристигнува до уредите Google Nexus и Google Pixel. Ова е една од оние новости што ни се допаѓаат со оглед на тоа што следната верзија на Android е веќе поблизу до официјално лансирање, Android O. Но, ние ќе ја оставиме настрана верзијата што треба да го замени Android Nougat и ќе се фокусираме на она што нови во оваа штотуку објавена верзија на Nougat 7.1.2 и која има големина од 340 MB Слична е на бета верзиите објавени од Гугл пред неколку недели. Запомнете дека овој пат имаше две бета верзии кои беа лансирани пред лансирањето на оваа официјална верзија што е достапна денес за овие уреди.

Верзијата за која се известува од уредите Pixel се очекува да стигне до Nexus 6P, Nexus 5X и, се разбира, до Pixel и Pixel XL. На овој начин Google додава Поправени грешки, подобрувања на стабилноста на системот и некои нови нови одлики какоили гестови на сензорот за отпечатоци за Google Pixel (кој сè уште не е достапен во Шпанија додека се шпекулира за неговата втора верзија) и за Nexus 6P, новиот начин на гледање на потрошувачката на батеријата или можноста за користење на Pixel фрлачот на Pixel C.

Накратко, неколку интересни подобрувања за корисниците на овие уреди кои ќе можат да го најдат ажурирањето преку ОТА или преку Фабричка слика во текот на следните неколку часа бидејќи додека ги пишуваме овие вести, таа не се појавува на мрежата како што е достапна, но таа е прашање на минути. Дали имате Google Pixel во ваши раце? Дали се појави ажурирањето?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.