Google испраќа неисправна единица Pixel 2 на клиент

Насловот може да биде прилично едноставен, всушност ... кому не му е испратена неисправна единица на некој производ во некоја прилика? Но, ова оди многу подалеку, и тоа е Оваа единица Гугл Пиксел 2 за која зборуваме не ја помина ниту внатрешната контрола на квалитетот на компанијата, а сепак беше испратена до неговиот „купувач“ Тоа беше огромно изненадување.

Јасно е дека овие работи се лесни за да се случат кога ќе се соочиме со производство на стотици илјади уреди, но не е баш она што би очекувале од Гугл, кој повторно се обрати до трети производители за својот starвезден терминал, со резултати што носат многу полемики.

Изгорените екрани на „Гугл пиксел“ се чини дека не се единствените варварства со кои клиентите треба да се соочат, сега излегува дека дури се обидуваат да испраќаат уреди кои очигледно не поминале контрола на квалитетот, но во случај да имало сомнеж, тие вклучуваат хартија. вработените во производството го користат како печат дека уредот е неисправен и не треба да се пушта на пазарот, во случај да се сомневате, никогаш не можете да се сомневате дека вашиот уред не е баш таков како што очекувавте ...

Јасно е дека ја драматизираме работата. Реалноста е дека тоа е едноставен неуспех, многу помалку сериозен од оној на изгорените екрани. Во овој случај, испорачаниот Google Pixel 2 не ја помина контролата на квалитетот поради „козметичко оштетување“. Ова е вид на работа што се случува кога ќе одлучите да ставите печат на терминал, но нарачате сè друго од трети производители. Недостигот на контрола се појави во производството на овој терминал. Сè уште немаме официјален одговор од Google за ова, но приказната сигурно ќе има среќен крај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто Гонзалес dijo

  Известување! …… не

 2.   Рубен Корал dijo

  Запрете ги пресите, тие случајно испратија единица со дефект _ONE_!

бул (точно)