Google Wallet е ажуриран за да може да депонира во банки

Google паричник

Иако многумина од нас сметаа дека Google Wallet е услуга што Toе умрев по лансирањето на Android Pay, се чини дека Google не сака да ја заврши апликацијата. Така, неодамна Google го ажурираше Google Wallet за да може да прима и испраќа пари од банките.

Со ова ново ажурирање на старата услуга на Google, корисникот на Google Wallet може да испрати пари што ги имате во паричникот на која било банкарска сметка и пари може да се добиваат и од овие типови сметки, така што корисниците можат да имаат поголема слобода со своите плаќања преку мобилен телефон кога користат Google Wallet

Google Wallet ќе живее малку подолго со нас по ова ново ажурирање

Android Pay е новата услуга за плаќање преку мобилна телефонија што Google ја лансираше за да им конкурира на Apple Pay и Samsung Pay, но вистина е дека на ова поле Google веќе имаше апликација што ја користеа малку луѓе. Многумина сметаат дека ова ажурирање може да биде последен потег за да можат малкумина корисници кои користат Google Wallet испразнете ги вашите сметки испраќајќи пари директно на сметката во банка и со тоа да заврши услугата. Сепак, оваа нова функција може да ја ревитализира услугата и дека стекнувате овластување дека стекнувате услуги како Paypal, бидејќи комуницирате со банкарски сметки и не наплаќате за тоа е нешто што многу корисници го бараат и малкумина го наоѓаат.

Сега, ако користите Android Pay, по оваа вест, вреди да се продолжи со услугата затоа што порано или подоцна оваа функција ќе дојде до услугата, без потреба да се вметне или зависи од кредитна или дебитна картичка. Сè уште не ги знаеме фините отпечатоци на новата функција „Паричник на Google“, но ако нема цена или нешто слично, мобилните телефони може да завршат со замена на кредитни картички Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.