Google Trips, неверојатна апликација на Google

Google патувања

Се чини дека мобилните и новостите за новиот Pixel Не е единствената нова работа што Гугл ја подготви за нас за овие месеци. Неодамна Google претстави Google патувања, апликација што сигурно ќе ја користиме повеќе отколку што мислиме затоа што е ориентирана кон светот на патувањата.

Google Trips е апликација што ве бара и планира цело патување, од купување билети и резервација на хотел до разгледување на разгледувања, сите офлајн. Елементи што ги прават Google Trips оригинални и многу ги ценат.

Google Trips ги собира и користи информациите што корисниците ги оставиле на „Гугл мапс“ и на датотеките на одредени установи или споменици, на таков начин што од дека се создаваат информативни рути или сигнали што самата апликација ги користи за да ги задоволи нашите пребарувања. Но, тој е исто така способен да ни најде авион или билет за воз за да одиме до нашата дестинација, како и да ни понуди најдобри хотели за престој во текот на патувањето.

Google Trips нема да ги троши податоците за нашата стапка бидејќи работи офлајн

Но, нејзината главна доблест е во можноста да создадеме сопствено патување со оваа апликација и да можеме да ја консултираме во секое време за време на патувањето, како и да ги направиме јасни нашите рути или правци. Нешто што сигурно на многу авантуристи ќе им биде особено интересно затоа што Google Trips работи и преку Интернет и офлајн, така што нема да мора да користиме роаминг ако не одиме надвор од земјата. И ако имаме Wi-Fi конекција, секогаш можеме да користиме интернет за да консултираме информации за места во реално време, како што се временските услови.

Во моментов Google Trips има само еден конкурент, TripIt, тежок конкурент бидејќи нуди врвни услуги како што се локација и известување за ниска цена, како и ажурирани рути. Тешки функции што Google Trips сигурно ќе се обидат да ги вметнат во вашата апликација и на бесплатен начин.

Ние сме во месец септември, месец кој станува се повеќе и повеќе патник затоа што многумина се обидуваат да се одморат овој месец кога цените ќе почнат да опаѓаат, па се чини дека дури и тој Гугл го зеде предвид, сега добро Itе сака како Google Trips или ќе стане како Google InBox? Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Лобо dijo

    Iousубопитна, апликација на Google, како Windows телефон