Дизајнот на Google Pixel 3 XL протекува благодарение на производителот на куќишта

Не е прв и нема да биде последен пат паметен телефон да протече директно поради производител на футроли или додатоци. Во овој случај, имаме повторно слика што можете да ја видите над овие редови, со дизајнот на следниот уред на Google, Pixel 3 XL.

Фаќањето не предизвикува сомнежи и овој нов модел на Google ќе додаде на контроверзниот „изрез“ што Apple го популаризираше со својот iPhone X. Сè покажува дека ова би бил најголемиот модел иако е точно дека во претходните протекувања овој модел на Google ќе има изрез во двете верзии.

Пиксели

Оние од Маунтин Вју имаат сè подготвено за нивно претставување

Се чини дека уредот веќе би бил подготвен да биде претставен во текот на третиот квартал од годината и затоа производителите на навлаки, куќишта и други додатоци ги имаат во своите раце мерењата и претпоставениот дизајн на терминалот. Сите производители обично имаат информации пред да се активира уредот за да ја снабдат побарувачката за додатоци и во овој случај Google Pixel XL е многу близу официјално да биде претставен.

Спецификациите на овие пиксели се обично најмоќните на пазарот и тие треба да го додадат процесорот Qualcomm Snapdragon 845, околу 6 GB RAM и основен внатрешен простор од 64 GB. Но, ако нешто се издвојува кај овие Pixels е камерата и во оваа смисла се очекува да биде подобрена верзија на претходните Pixels, тој ќе додаде Android P и евентуално цената на новите модели ќе се зголеми малку во споредба со минатогодишната верзија .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.