Гугл потврдува дека LG V20 ќе биде првиот паметен телефон што ќе се појави на пазарот со Android Nougat

LG V20

El LG V20 е еден од најголемите играчи на пазарот на мобилни телефони во последните часови и е дека ако вчера би можеле да ги видиме првиот тизер објавен од LG за терминалотДенес се разбудивме со веста за веста дадена од Google барем интересна.

Гигантот за пребарување ја лансираше вчера последната верзија на новиот Android 7.0 Nougat, а исто така ја искористи можноста да го потврди тоа LG V20 ќе биде првиот мобилен уред, повторно објавен, што ќе пристигне со оваа верзија на софтвер инсталиран дома. Како што веќе споменавме, а веќе е официјално потврдено, новиот предводник на LG ќе биде претставен на 6 септември.

Сега финалната верзија на Android 7.0 или Android Nougat е достапна за уредите Nexus, што е да се каже Nexus 6P, Nexus 5X и Google Pixel C меѓу другите. Се очекува некои производители наскоро да започнат да објавуваат датуми за можно пристигнување на новата верзија на софтверот, но засега LG ја доби играта дури и самиот Google.

И дали LG V20 ќе биде првиот терминал што ќе се појави на пазарот со Android 7.0, пред новите Nexus Marlin и Salfish што ќе ги произведува HTC. Дури и скоро сигурно новиот терминал на LG ќе биде првиот уред што ќе ја има новата верзија на оперативниот систем надвор од Nexus.

Дали мислите дека лансирањето на LG V20 со Android 7.0 Nougat може да биде добар терен за продажба за овој мобилен уред? Кажете ни го вашето мислење токму сега во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи каде сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.