Гугл потроши 3,2 милиони УСД на ТВ реклами за Pixel за само 2 дена

Идејата дека новиот Google Pixel има некаква врска со брендот Nexus. Мора да се стави до знаење дека телефонот на Google е еден целосно дизајниран од Google и неговото производство е доверено на HTC, но идејата и концептот се целосно на момците од Маунтин Вју.

Имајќи ја предвид оваа идеја, можеме да продолжиме кон подобро да разбереме зошто сега да Гугл потроши 3,2 милиони долари во ТВ реклами за Pixel за не повеќе од 2 дена. Со Nexus не се приближи до тие бројки, од она што веќе можеме да го кажеме дека ќе видиме многу пиксели во следните неколку години ако сè оди добро без поголеми проблеми.

И не само што тие ќе инвестираат во почетниот притисок, така што Pixel ќе навлезе подоцна, но тие ќе бидат стотици милиони во следните неколку месеци. Гугл разбира дека е негов момент и ќе го искористи, особено за она што се случи со Галакси Ноут 7 на Самсунг и бесмислениот Ајфон 7 што се откажа од врската со аудио приклучок 3,5 мм.

Google Pixel

Google мора да ги потврди бројките за инвестиции во рекламирање, но извршен директор на Google веќе го забележа тоа многу значајна рекламна кампања во брз разговор на Ројтерс. Сега останува да се види дали тие ТВ реклами се ефективни, како и вие ќе мора да продолжувате да рекламирате на интернет-страници и весници и други повеќе традиционални медиуми.

Продолжуваат да се поставуваат прашања во врска со постоењето на овој телефон кога оние од Маунтин Вју секогаш испаѓале од други производители, но чекањето други да ги направат телефоните што можете да ги направите е сигурно главната цел, освен тоа што имате софтвер што ќе ја даде белешката и дека Гугл ќе ги контролира и разгалува како никој друг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.