Google Play добива нов дел: Бесплатна апликација за оваа недела

Практично од неговото пристигнување на пазарот, секогаш се наведуваше дека во екосистемот Епл, повеќето апликации се плаќаат. Имавме јасен пример кога WhatsApp започна да биде популарен меѓу корисниците. Во App Store имаше цена од 0,99 евра додека во продавницата за апликации Google беше потполно бесплатна. Но, не било секогаш вака, особено од пред неколку години, кога програмерите се одлучија за uкористете го моделот за купување во апликација за повеќето од вашите игри, иако исто така и во апликациите, сè треба да се каже.

Продавницата за апликации Гугл во Соединетите држави штотуку ја прими нов дел наречен Бесплатна апликација на неделата, апликација што можеме да ја преземеме една недела бесплатно. Ова е можно благодарение на промените што неодамна стигнаа до Google Play. До пред неколку недели, ако некој развивач ја направи својата апликација бесплатна, не можеше да ја понуди повторно за плаќање по некое време, ограничување што спречи многу програмери да ги промовираат своите апликации бесплатно некое време, нешто што може да се направи во Продавница за апликации од своето основање.

Првата игра е War of Cards - Adventure Time, игра што има редовна цена на Google Play од 3,99 евра. Обично, Дури и ако не сте во САД, можеме да видиме како во шпанскиот Google Play е исто така достапен за преземање бесплатно. Во моментов не знаеме дали Гугл има намера да го прошири опсегот на овој нов дел, како што тоа го прави „Епл“ со делот Бесплатна апликација за недела, дел што работи многу години, и кој секој четврток ни претставува нова апликација што можеме да ја преземеме бесплатно една недела.

Војна со карти
Војна со карти
Развивач: Cartoon network
цена: Да бидат објавени

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.