Huawei повеќе не го крие новиот Mate 9 и објавува постер кој ја покажува неговата брзина

Huawei

El Huawei Мате 9 Официјално ќе биде претставен на 3 ноември на настан што кинескиот производител ќе го одржи во Минхен, откако беше потврден благодарение на објавувачот на Huawei преку неговиот официјален профил на Weibo.

По многу гласини за овој нов мобилен уред, Huawei се чини дека веќе со неговото следно лансирање нема да има голема моќ, перформанси и пред се брзина. Како што можеме да видиме во објавениот постер, можеме да видиме како автомобил се појавува со полна брзина, што би се однесувало на брзината на уредот.

Ние исто така можеме да ја прочитаме пораката „Чекор напред“, што се однесува на напредокот што Huawei има намера со лансирањето на овој паметен телефон, кој ќе има 6-инчен екран и новиот процесор Kirin 960, кој заостанува само зад A10 на Apple.

За новиот Huawei Mate 9 знаеме и дека ќе има 6 GB RAM меморија, внатрешна меморија до 256 GB и камера во која Леика уште еднаш ќе има улога, која во моментов не знаеме дали ќе биде само препорака како што се случи во Huawei P9 или ќе оди чекор понапред.

На 3 ноември конечно ќе се сретнеме со Huawei Mate 9 и тогаш можеме да знаеме дали ќе го оправда она што сите го очекуваме и дали навистина ни ја нуди брзината што Huawei веќе ја ветува за сега.

Дали мислите дека Huawei ќе не изненади со својот нов Huawei Mate 9?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.