Huawei Watch 3 и FreeBuds 4, обложувајќи се на високиот апарат за носење

Азиската компанија направи меѓународна презентација во која ни овозможи прелиминарно да ги разгледаме вестите што ќе пристигнат во следниот квартал. Наскоро ќе имаме можност да ви донесеме длабинска анализа на сите овие уреди, во меѓувреме ќе ви кажеме кои се нивните новости.

Huawei го сврти пазарот наопаку со новите Huawei Watch 3 и Watch 3 Pro во придружба на најдобриот звук со своите слушалки TWS FreeBuds 4. Да видиме од што се состојат сите подобрувања што Huawei ги ветува со своите нови уреди и дали навистина вреди да се обложувате на сите овие новости.

Huawei Watch 3 и Watch 3 Pro

Започнуваме со новиот часовник од азиската компанија, тој прифаќа кружен дизајн со малку порафинирана конструкција. И понатаму ќе биде придружена со механичко копче, иако овој пат тие вклучија кружна „круна“ што ќе ни овозможи да комуницираме со Хармонија ОС 2 како оперативен систем. И двајцата ќе монтираат панел 1,43 ″ АМОЛЕД со 1000 гниди, додека „Про“ верзијата ќе има кристал од сафир.

Hi6262 ќе биде процесорот кој се грижи за работата заедно со 2 GB RAM и 16 GB вкупна меморија. Haveе имаме 4G конекција преку eSIM, монитор за отчукувања на срцето, сензор за кислород во крвта, WiFi, Bluetooth 5.2 и секако NFC Ова ќе ни овозможи да прегледаме многу параметри, како и да ја следиме нашата обука преку GPS, што ќе биде двоканален во случај на верзијата Pro. Сè уште немаме официјален датум на започнување или проценета цена

Huawei FreeBuds 4

Четвртата генерација на најпопуларните слушалки на марката пристигнува со интересна боја и многу препознатлива кутија за полнење. Huawei сега ги направи покомпактни, полесни и теоретски помоќни. Тие ќе понудат Bluetooth 5.2 конекција и батерија од 30 mAh за секоја слушалка со 410 mAh во случајот за полнење.

На овој начин ќе имаме 4 часа автономија во слушалките и уште 20 часа во случајот. Можеме да ги поврземе со два уреди истовремено благодарение на двојната врска со само 90 ms латентност. Сега имате Активно откажување на бучавата е многу помоќно до 25 dB и покрај тоа што немаат изолациони уреди. Исто така, ја наследува функционалноста на FreeBuds 3 и неговата поврзаност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)