Huawei го лансира изданието Watch Fit Elegant, најевтиниот премиум паметен часовник

Овој нов член на семејството Huawei Watch претставува финиш со две нови бои, Frosty White што го комбинира белото од ременот со златна боја на куќиштето и Midnight Black што го комбинира црното на ременот со црното на куќиштето. Обајцата изработен од не'рѓосувачки челик со каиш изработен од флуороеластомер, часовникот со оваа композиција има многу повеќе премиум аспект дава чувство дека она што го имаме во наши раце е многу поскапо.

Покрај овој премиум аспект, часовникот продолжува да нуди најдобар мониторинг, тој автоматски ја мери сатурацијата на кислород во крвта 24 часа на ден, нешто што обично го дозволуваат само највисокиот опсег на часовници. Ова издание исто така носи ексклузивни персонализирани бирачи кои совршено се совпаѓаат со бојата на футролата и прерамката. Ние исто така можеме да ги провериме нашите известувања или информации за времето преку неговите метеоролошки функции.

Овој одличен паметен часовник не само што ги нуди најдобрите паметни карактеристики и прекрасен дизајн. Доаѓа со голема батерија која обезбедува до 10 дена живот со активно мерење на срцевиот ритам и мерење на спиењето. Исто така е тотално компатибилен со технологијата за брзо полнење на Huawei така и со така само 5 минути полнење ќе можеме да издржиме до еден ден на употреба.

За спортска употреба, тој продолжува да има мноштво привлечни и интерактивни курсеви за фитнес, покрај 96 режими за обука, има и 12 курсеви за лични тренинзи во затворено и 13 курсеви за тркачи од сите нивоа. Додека работиме, часовникот ги расипува упатствата за трчање и го анализира нашиот број чекори со помош на интегрираниот GPS и мноштвото биометриски сензори. Од друга страна, интелигентната технологија на Huawei редовно ќе прикажува совети кои ќе ни помогнат да ги подобриме нашите спортски перформанси.

Huawei Watch FIT Elegant Edition има цена од 129 €, но во моментов можеме да го најдеме на Амазон со попуст од 20 € при обработка на нарачката од оваа врска


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис dijo

  Може да се користи со iPhone?

  1.    Пако Л Гутиерез dijo

   Здраво Луис, секако дека може да се користи со iPhone без никаков проблем.