Huawei го потврди лансирањето на нов паметен телефон на MWC

Huawei Mate X

Сите гласини веќе укажуваа на можна презентација на мобилен уред во рамките на овогодинешниот MWC од страна на Huawei, но тоа е дека самата фирма го потврди тоа за Форбс кога, на настанот што се одржа во Пекинг, самиот претседател на компанијата Рен hengенгфеи објасни дека тие се подготвени да се справат со Мобилниот светски конгрес 2020 со целиот свој потенцијал.

Ова ќе биде чудна година за компанијата по ветото во Соединетите држави и тоа е дека тие никогаш порано не биле во ваква ситуација, па затоа од Хуавеи треба да го стават целото месо на скара и тоа Тоа е она што тие се чини дека сакаат да го направат во Барселона.

Гласините зборуваат за новиот Huawei mate xs

Да, повеќе не го читате овој наслов, тоа би било за околу нов преклопен модел со 5G технологија кој наводно ќе биде претставен на 23 февруари, неколку часа пред официјално да започне MWC 2020. Очигледно овој уред нема да биде достапен за сите џебови како што се случи со сегашниот Mate X, но веќе сакаме да видиме како ќе биде и пред се погледнете ако ги поправиле грешките од претходниот модел.

За хардверот како што се очекуваше апKirin 990 процесор, со новиот модем 5G Balong 5000, многу RAM меморија и други ... Со нетрпение го очекуваме датумот на настанот за да видиме што навистина ни се претставува на овој настан, а тоа е дека со неможноста да ги користи услугите на Google, компанијата може да се фокусира директно на сопствениот Huawei Mobile Пакет услуги со сите свои предности и недостатоци. Новите Huawei P40, P40 Pro и P40 Pro Premium, не очекуваат во февруари, па ќе видиме кои се новостите што Huawei ни ги донесе за нешто повеќе од 3 недели кога официјално започнува најголемиот настан за телефонија во светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->