Huawei го сруши рекордот на продажба со паметните телефони од серијата P

И покрај тоа што не беше достапен во Соединетите држави поради противењето на владата на земјата, продажбата на новиот Huawei P20 се чини дека оди од сила во сила и според самата компанија оваа година тие постигнаа најдобри резултати во нивната историја со продажбата на P серијата во Западна Европа.

Нема сомнение дека добрата работа направена од Huawei со овие терминали се исплати за компанијата и дел од успехот очигледно се должи на добрата работа направена на оваа палета на уреди. Самата компанија преку соопштение објаснува дека имаат добиено годишен раст од повеќе од 300% и затоа тие ја консолидираат својата добра траекторија во овие години.

И покрај сè, Huawei продолжува да расте

Се потешко е да се успее во светот на телефонијата И работата е во тоа што имаме добар број на производители кои сакаат да земат дел од оваа огромна торта, покрај конкуренцијата, самите пречки што некои земји како Соединетите држави ги ставаат на неа, ја прават компанијата да направи поголема напор да се биде на врвот и затоа има повеќе заслуги.

Валтер Jiи, Претседател на Хуавеј Западна Европа,  Потрошувачка деловна група вели:

Неверојатната реакција прикажана на новиот P20 Pro ја истакнува побарувачката од потрошувачите за паметен телефон, стилски дизајниран и со напредна и корисна технологија, способна да обезбеди вистински придобивки. Веднаш штом новиот Huawei P20 Pro стана достапен за купување, сведоци сме на невидена побарувачка за овој уред. Револуционерната нова технологија на фотоапаратот и нејзините способности за вештачка интелигенција предизвикаа иновативно искуство со паметни телефони, поттикнувајќи ги корисниците низ цела Европа да изберат да ја прифатат оваа фасцинантна и збогатувачка технологија.

Компанијата има повеќе од 16 центри за истражување и развој и повеќе од 20 години искуство во секторот за информатичка и комуникациска технологија, ова гарантира добри резултати во сегашноста и во иднина. Денес компанијата е на второ место по продажба на паметни телефони во Шпанија. Покрај тоа, таа е трета во светот, постигнувајќи во 2017 година да стане дел од списокот на највредни брендови објавени од Форбс, рангирајќи се на 88-то место и станувајќи единствената кинеска марка на листата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.