Huawei е целосно вклучен во зајакнување на креативниот потенцијал на младите луѓе

Кинеската компанија презема огромни чекори надвор од продажбата на електронски производи и сега по постигнатиот успех со Центарот за уметности на универзитетот ТАИ во Мадрид, компанијата ќе затвори договори со најдобрите центри за дизајн во Европа.

Малку по малку тие влегуваат целосно во него млад талент и ова е добро за секого. Она што тие го сакаат од брендот е да ја промовираат креативноста на младите во областа на иновациите, за ова ќе ја зајакне соработката со неколку училишта за дизајн во Европа.

Лакмусовиот тест се одржа во Мадрид

Huawei ќе ја земе како референца успешната соработка со универзитетскиот центар за уметности ТАИ во Мадрид, што започна на почетокот на оваа година и во кое учествуваа 120 студенти кои требаше да развијат различни „Теми“ за паметни телефони, кои ќе имаат видливост во апликацијата Huawei. За ова, студентите сметаа како „тренер“ со дизајнер од тимот на облак услуги на Huawei во Европа. Од вкупниот број ученици, 10 беа избрани за нивната креативност. Huawei објави 50 теми создадени од студенти на ТАИ, кои имаа вкупно 500.000 XNUMX преземања за два месеци

Во овој случај, темите се апликации на Huawei во кои корисникот може да го измени изгледот на својот паметен телефон со различен допир. Изберете ја вашата омилена позадина, икони и екрани за заклучување од огромна разновидност на можности. Секој дизајнер може да создаде свои теми и подигнете ги на апликацијата користејќи a едноставен процес, избирајќи дали сакате да бидете познати бесплатно или да бидете дел од програмата Платени теми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.