Интернет продавницата Huawei eStore е достапна со понуди

Huawei неодамна отвори нова продавница во Мадрид, каде веќе има два простори, и една во Барселона што треба да послужи како добредојде на Светскиот мобилен конгрес за оваа 2020 година, кој конечно беше откажан. Сепак, постоеше сектор кој сè уште се спротивставуваше на азиската фирма во Шпанија, оној на директната продажба преку Интернет. Досега се определувавме само за физички продавници или продавници на Интернет од други даватели на услуги. Од денес, 2 март, Huawei ја отвори својата онлајн продавница и ја слави со интересни промоции за сите корисници каде FreeBuds 3 ќе бидат главните протагонисти.

Шпанија на тој начин ќе стане Европска трета земја во тоа што има Huawei Store преку Интернет, заедно со Франција и Германија. По повод лансирањето на HUAWEI eStore, корисниците ќе можат да имаат корист воведни понуди ексклузивно од 02 до 09 март, можете да влезете во продавницата на ОВОЈ ЛИНК.

Шпанија е еден од најмоќните пазари за Huawei. Ние веќе долго време сме лидери во дистрибутивните канали во кои сме присутни. Успехот на отворањето на нашиот Huawei Space во Мадрид нè охрабри да се обложуваме и на мрежниот канал, нудејќи им на нашите потрошувачи повеќе можности за набавка на нашите производи, на начин што е најудобен за нив

Ова се главните понуди што ги најдовме:

 • 20 € попуст за набавки над 30 €
 • Целосно бесплатна испорака во рок од 48 часа
 • Бесплатни слушалки FreeBuds 3 кога купувате Huawei P40 Lite
 • Слушалки FreeBuds 3 и бесплатен безжичен глушец кога купувате Huawei MateBook D15
 • 30% попуст на Huawei Watch GT 2 (179,00 €)
 • 30% попуст на Huawei P30 Lite (249,00 €)

И ова се само некои од оние Huawei нуди во својата таканаречена eStore. Во меѓувреме, можете да ги разгледате условите за купување и да ги видите анализите што ги извршивме на уредите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.