Huawei Mate 9 може да биде официјално претставен на 8 ноември

Huawei

Многумина од нас се надеваа дека ќе ја видат последната ИФА 2016 што се одржа во Берлин Huawei Мате 9, но конечно кинескиот производител ни приреди уште едно изненадување со новото семејство уреди, крстено со името Нова. За фаблетот Huawei слушнавме многу гласини од сите видови, иако Во последните часови можноста таа официјално да биде претставена на 8 ноември почнува да добива на голема сила.

Оваа презентација ќе се одржи во Кина и може да се појави на пазарот во најмногу 4 различни верзии, во зависност од вообичаената меморија и достапната меморија.

Според истите гласини, кои во моментов не се потврдени во ниту еден момент од Huawei, ќе најдеме две верзии со 4 GB RAM и 64 или 128 GB внатрешна меморија, и друга со 6 GB RAM и 128 GB простор. Е има и четврта верзија што ќе биде 6 GB RAM меморија што ќе биде придружена со Huawei Watch, замислуваме дека неговата прва верзија, иако многумина укажуваат на можноста кинескиот производител да не изненади со Huawei Watch 2.

Во однос на цените Најосновната верзија на мобилниот уред ќе има цена од 475 евра, за 524 што истата верзија ќе ја вреди со 128 GB внатрешна меморија. Верзијата RAM меморија од 6 GB ќе се појави на пазарот со цена од 631 евра и конечно верзијата што го вклучува Huawei Watch ќе чини 992 евра.

Што се однесува до дизајнот на терминалот, сè укажува на тоа дека тој ќе биде продолжение на оние што се гледаат во Huawei P9, иако вградува некои карактеристични карактеристики на серијата Mate. Покрај тоа, уште еднаш и според гласините, тој ќе биде достапен во најмногу 9 различни бои.

Дали мислите дека Huawei Mate 9 конечно ќе биде реалност на 8 ноември?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.