Huawei Band 2 ја обновува суштината на нараквиците за фитнес

Конечно, најголемиот производител на паметни телефони во Кина, Huawei, официјално ја објави својата нова квантитативна нараквица, Huawei Band 2, со што ја потврди својата враќање на повеќе традиционален и конвенционален дизајн, можеби повеќе на работ како треба да биде овој тип на производ.

После првата генерација на овој уред, со дизајн на половина пат помеѓу паметниот часовник и паметната лента, Huawei своето внимание го насочи кон корисниците кои навистина сакаат овој тип додаток да ја контролираат нивната физичка активност и одредени параметри на нивното здравје. И вака го сфати ова Huawei Band 2, кој според изгледот и функционалноста е повеќе Fitbit од кога било.

Huawei Band 2, враќање кон потеклото

Новите Huawei Band 2 и Band 2 Pro се токму она што го посакува корисникот на квонтизерни нараквици: квантизаторни нараквици. Ништо на половина пат помеѓу паметен часовник и фитнес-бенд, ниту паметен часовник со здравствени карактеристики. Не Тоа е нараквица за фитнес во најконвенционална смисла, па дури и традиционално на концептот.

Во време кога Fitbit се чини дека има некои потешкотии да ја задржи својата важност на пазарот, и во време кога квантифицирачките нараквици продолжуваат да имаат повеќе влечење од паметните часовници, Huawei веројатно сакаше да се обиде да изгуби дел од тој пазар изгубен од Fitbit лансирање нараквици Huawei Band 2 и 2 Pro

Како што велиме, втората генерација на Huawei Band е за оние кои навистина сакаат да ја подигнат својата кондиција на следното ниво, и за ова, покрај спортскиот, удобен дизајн, и во кој се чини дека хардверот е дел од целина што е нараквицата, новиот Band 2 of Huawei Има такви извонредни функции и карактеристики како што се:

 • Un Сензор за отчукување на срцето 24/7.
 • 100 mAh батерија што дава а автономија до 21 ден.
 • Акцелерометар.
 • GPS на моделот Pro.
 • Автоматско следење на спиењето.
 • Función VO2 Макс што ја мери потрошувачката на кислород за време на тренинзите (само во Pro верзија)

Во три бои (сина, портокалова и црвена) и со димензии 114.67 мм х 101.35 мм, сè уште не ги знаеме деталите за достапноста и цената на Huawei Band 2 и 2 Pro. Но, она што го знаеме е дека и двајцата се компатибилен и со Android и со iOS уредисè додека тие работат со Android 4.4 или понов и 8.0 или подоцна, соодветно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.