Huawei FreeBuds 3: Новите слушалки на марката

Huawei FreeBuds 3

Huawei е една од брендовите што беа во ова издание на IFA 2019 во Берлин. Кинескиот производител ни остави неколку новини, вклучувајќи ги и нивните нови слушалки, FreeBuds 3. Новата генерација на безжични слушалки од кинеската марка, кои доаѓаат со низа подобрувања во звукот и во работењето, кои сигурно помагаат за добар успех на пазарот.

Овие Huawei FreeBuds 3 се обложуваат на одржувајте го дизајнот што го видовме во претходните генерации, со кутијата во која се вчитани исто така. Иако во овој случај ни оставаат нови подобрувања или функции во однос на звукот. Значи, има новости.

Една од новините е што се користи чип создаден специјално за овие уреди. Ова е Кирин А1, што ќе им помогне на овие Huawei FreeBuds 3. да функционираат подобро. Благодарение на него, ќе биде можно да се има подобар опсег, помала латентност и подобар квалитет на звукот. Важен чекор за брендот.

Huawei FreeBuds 3

Една од најважните функции во нив е активно поништување на бучавата. Тоа е паметно откажување на бучавата, што е исто така прилагодливо. Така им овозможува на корисниците да извлечат многу од тоа. Латентноста е уште еден од најважните аспекти. Кинеската марка постигна латентност од 190 ms во нив. Затоа, можеме да ги користиме и за играње.

Ова е најниската латентност што некогаш ја понудил еден бренд. Тоа несомнено ќе биде една од предностите на овие Huawei FreeBuds 3. Додека батеријата ни дава автономија од 4 часа континуирана употребаИако ако ја користиме батеријата што е во случајот, таа може да се продолжи до 20 часа како што соопшти компанијата.

Во моментот нема податоци за цената или лансирањето на Huawei FreeBuds 3. Од брендот изјавија дека наскоро ќе ни остават повеќе новости во овој поглед. Значи, се надеваме дека ќе дознаеме повеќе за тоа наскоро, бидејќи тоа е досега најдобрата генерација слушалки на марката.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.