Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro: Високата цена е обновена

Пред неколку недели и самиот бренд официјално го потврди тоа. Денес, 19 септември Официјално претставени се Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro. Во Минхен се одржа настан за презентација на кој можевме да се запознаеме со новиот high-end на кинескиот бренд. Моќен high-end и предодреден да биде нов успех за производителот.

Овие недели имаше најразлични гласини и коментари за Huawei Mate 30, но конечно денес можевме официјално да ја знаеме оваа нова палета на компанијата. Како што се случува во секоја генерација, компанијата ни остава забележителни подобрувања, повторно во областа на фотографијата има промени.

Huawei Mate 30 Pro

Дизајнот на овие два телефона останува многу сличен до минатата година. Се користи покласичен, поизразен изрез, иако овојпат е потенок од минатата година, во случајот на Mate 30 Pro.Значи, тој не доминира толку многу во екранот на телефонот во оваа смисла. Нормалниот модел користи изрез во форма на капка вода. Онаму каде што можете да видите повеќе промени е на задниот дел од двата телефони, со начинот на кој се лоцирани нивните фотоапарати.

Поврзана статија:
Ова е најголемата продавница Huawei во светот, инаугурирана во Мадрид

Спецификации Huawei Mate 30

Прво на сите ние се фокусираме наn телефонот што му дава име на овој нов опсег високо на кинеската марка. Тоа е добар модел, со добри спецификации и одговара на сè што бараме од високата палета денес. Нема поплаки во врска со ова. Посебно внимание е посветено на фотографирање на телефон, како што гледаме во овие врвни модели на кинеската марка. Ова се целосните спецификации на Huawei Mate 30:

Технички спецификации Huawei Mate 30
Бренд Huawei
Модел Мате 30
Платформа Андроид 9
Екран OLED
Процесор Кирин 990
Графичкиот процесор
RAM меморија
Внатрешно складирање
Задна камера
Предна камера
Conectividad
Други карактеристики Сензор за отпечатоци во екранот
Batería
Димензии
тежина
цена

Спецификации Huawei Mate 30 Pro

Второ наоѓаме најмоќниот телефон на оваа нова висока класа на кинеската марка. Huawei Mate 30 Pro има сè за да биде еден од најпродаваните телефони во наредните месеци. Претставен е како моќен телефон, со добри технички карактеристики и со многу добри камери. Висока класа што може да даде многу војна на пазарот. Ова се нејзините целосни спецификации, потврдени од самата компанија:

Технички спецификации Huawei Mate 30 Pro
Бренд Huawei
Модел Mate 30 Pro
Платформа Андроид со отворен извор со EMUI 10 и Huawei Mobile Services
Екран Големина на OLED 6.53 инчи
Процесор Кирин 990
Графичкиот процесор АРМ Мали-Г76 МП16
RAM меморија 8 GB
Внатрешно складирање
Задна камера 40 MP + 40 MP + 8 MP + 3D сензор за длабочина
Предна камера
Conectividad 5G / WiFi 802.11 ac / Bluetooth / USB-C / Dual SIM / GPS / GLONASS
Други карактеристики Препознавање на лице во сензорот за отпечатоци / NFC / 3D
Batería 4.500 mAh со 40 W брзо полнење и безжично полнење
Димензии
тежина
цена

Цена и лансирање

Huawei Mate 30 користи троен заден сензор, а моделот Pro во овој случај користи четири камери. Сензорите што се користат се подобрени. Покрај тоа што има забележителни подобрувања во однос на снимањето видео.Особено при снимање со супер бавно движење, можно е да се снима со 7680 fps со овој Pro модел.На овој начин ги надминува сите свои конкуренти, покажувајќи уште еднаш дека фирмата е референца во областа на телефонската фотографија.

Huawei Mate 30 Pro

Покрај тоа што ни ги остави сите податоци за неговите спецификации, кинеската марка сподели и податоците за лансирање на овие Huawei Mate 30 и Mate 30 Pro на пазарот. Ова се два телефони кои се повикани да предизвикаат голем интерес на пазарот. Значи, да се знае кога ќе бидат лансирани и колку ќе чинат тие се информации што со нетрпение се чекаат. Двата телефони официјално ќе бидат лансирани во четвртиот квартал од оваа година. Датумите меѓу крајот на октомври и ноември се разгледуваат, но се очекува сите податоци да бидат откриени за неколку недели. Значи, ние ќе ви кажеме повеќе кога има податоци за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.