Huawei Mate 9 Pro може да чини 1.300 долари

huawei-mate-9

Многу се зборува за следниот терминал на Huawei, Mate 9, кој ќе биде претставен на 8 ноември, терминал што ќе ни понуди ист тип на заоблен екран како S7 Edge, закривен на страните. Овој уред ветува дека ќе понуди спецификации никогаш невидени на друг терминал, но се чини дека Thoseе мора да платиме за тие спецификации ако сакаме да уживаме во нив, особено ако ја избереме верзијата Pro, терминал со 5,9-инчен екран со кој кинеската компанија сака да застане на нота 7, искористувајќи го фактот дека е принудена да престане да продава поради проблеми поврзани со батериите .

Според Еван Блас најскапата верзија на Huawei Mate 9 Pro ќе има цена од 1.300 долари. Како што можеме да видиме на твитот, овој нов врвен терминал ќе има оптички зум од четири пати, зум што не треба да ја оправдува високата цена на терминалот, барем според мене. Исто така, ќе има 256 GB простор и QuadHD екран. Не знаеме дали Huawei сака да ја стави главата во високиот опсег каде што се кралеви Самсунг и Епл, но на овој начин се чини дека воопшто не оди добро. Нема да биде првата компанија што ќе се обиде без успех.

Доколку оваа цена конечно биде потврдена на 8 ноември, кинеската фирма би можела да стане првата компанија што ќе понуди терминал за 1.300 долари на пазарот, цена што денес не ја достигнуваат ниту најскапите модели на iPhone 7 Plus. Еван Блас во последните години стана еден вид портпарол на главните производители на уреди, без оглед на нивната марка, но особено на екосистемот на Андроид, иако тој исто така понуди повремено истекување пред лансирањето на iPhone 7, протекува дека тие конечно биле потврдени .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.