Сè за ID на повикувач Truecaller

Truecaller нуди поефективно и побезбедно комуникациско искуство за своите корисници.

Truecaller е револуционерна апликација која нуди поефективно и побезбедно комуникациско искуство за своите корисници. Со неговата способност да идентификува непознати броеви и да блокира несакани повици, го олеснува контролирањето кој и кога може да ве контактира.

Без разлика дали сакате повеќе приватна комуникација или само поефикасен начин за организирање и одговор на вашите повици и пораки, ова е крајната апликација што ви треба за да ги постигнете вашите цели.

Значи, ако барате сојузник за да ги идентификувате вашите телефонски повици, овде ви објаснуваме сè што треба да знаете за Truecaller. Откријте сами зошто милиони луѓе и веруваат на оваа алатка за да ги задоволи нивните потреби за комуникација.

Запознавање со Truecaller

Truecaller е апликација за идентификација на повикувач за паметни телефони. Тоа им овозможува на корисниците да видат информации за тоа кој се јавува, дури и ако бројот не е во вашиот адресар.

Исто така, нуди функции како блокирање на несакани повици, пораки и пребарување на телефонски број.

Ова се постигнува со составување на база на податоци за телефонски броеви и информации за контакт за нејзините корисници; односно ви овозможува да ја прикачите вашата агенда во нејзината база на податоци.

Покрај ID на повикувач, нуди и функции како блокирање на несакани повици, пораки и пребарување на телефонски број. Апликацијата е достапна за Android и iOS. Во Android може да го замени и вашиот менаџер за повици и менаџерот за пораки.

Создаден е од Алан Мамеди и Нами Зарингхалам во 2009 година во Шведска. Достапен е на повеќе јазици, што го прави достапен за широк опсег на корисници од различни региони во светот и е широко користен во повеќе од 150 земји.

Кои се специфичните функции што ги има?

Иако веќе ги спомнавме за ниско летање, сакаме да разговараме со вас малку подетално за некои од нивните главни функции:

Апликацијата е достапна за Android и iOS.

 • Идентификација на непознати броеви: прикажува информации за бројот што се јавува, вклучувајќи го и името на сопственикот на бројот и компанијата на која и припаѓа, за да можете да знаете кој се јавува пред да го прифатите повикот.
 • Блокирајте ги несаканите повици: ви овозможува автоматски да ги блокирате несаканите повици, како што се спам броеви, за да не морате да се занимавате со нив во иднина.
 • Пребарување на броеви: ви овозможува да барате телефонски броеви и да добивате информации за нив, вклучувајќи го и името на сопственикот на бројот и компанијата на која и припаѓа.
 • Интеграција на контакт: интегрирајте ги контактите од адресарот со нивните сопствени записи за да ви овозможат побогато, попријатно искуство за корисниците.
 • Известувања за повици: ви испраќа известувања кога добивате неидентификувани повици, за да можете да одлучите дали сакате да ги прифатите или одбиете.
 • СМС пораки: ви овозможува да испраќате и примате СМС пораки директно од апликацијата, што ви овозможува да ги имате сите ваши комуникации на едно место.

Како да преземете Truecaller

Подолу, откријте ги чекор по чекор двата главни начини за преземање Truecaller, и на Android и на iOS:

Откријте ги чекор по чекор двата главни начини за преземање на Truecaller

Традиционален метод (Андроид)

 1. Отворете ја продавницата на Google Play на вашиот мобилен телефон и кликнете на иконата за пребарување што се наоѓа на горниот дел од екранот.
 2. Напиши „Вистински повикувач“ во полето за пребарување. Потоа допрете на апликацијата, врз основа на она што се појавува во резултатите од пребарувањето.
 3. Кликнете на "Инсталирај". Почекајте да заврши преземањето и инсталацијата.
 4. Отворете ја апликацијата за стартување и стартување на поставувањето.
 5. Потоа прифатете ги договорите за лиценца ако се согласувате со нив.
 6. Потоа, прифатете ги дозволите на вашиот уред ако сакате да уживате во сите карактеристики на Truecaller, и нека работи онака како што очекувате.
 7. Кога ќе ги одобрите дозволите, изберете ја вашата земја во полето погоре, за да го поставите националниот префикс што ви одговара.
 8. Потоа напишете го вашиот телефонски број и притиснете „Продолжи“. Апликацијата ќе се вчита неколку секунди, додека прави тест повик, а кога ќе се случи, автоматски ќе оди на следниот екран.
 9. Ќе се појави мени со прашањето дали сакате да ја користите апликацијата како стандарден менаџер за повици и менаџер за СМС. (Не мора да ја прифатите оваа опција, бидејќи оваа функционалност ќе ја заврши својата работа во заднина)

Со овие чекори, инсталацијата ќе биде подготвена и ќе можете да уживате во апликацијата како што сакате.

Truecaller: ИД и повици за спам
Truecaller: ИД и повици за спам
Развивач: Truecaller
цена: слободен

Можете исто така да го преземете Truecaller од веб-страницата на апликацијата.

Алтернативен метод (само за Android)

Може да го преземете и ID на повикувач Truecaller директно од веб-страницата на апликацијата:

 1. Одете на од вашиот мобилен прелистувач truecaller.com
 2. Притиснете ја иконата што вели „Преземи АПК“ Преземањето треба да започне веднаш, ако ве праша дали сакате да преземете ваков тип на датотека, мора да прифатите за да продолжите со инсталацијата.
 3. Скролувајте надолу по екранот и допрете на името на преземената датотека.
 4. Прифатете ја инсталацијата од непознати извори. Следете ги упатствата и активирајте ја опцијата. Потоа вратете се назад и кликнете инсталирај, ќе потрае неколку секунди.
 5. Кога ќе завршите, отворете го. И продолжете со претходните чекори од број 4.

Метод на iPhone

 1. Отворете ја продавницата за апликации на вашиот iPhone. Кликнете на иконата за пребарување на дното на екранот.
 2. Напиши „Вистински повикувач“ во полето за пребарување. Притиснете на апликација truecaller во резултатите од пребарувањето.
 3. Кликнете на „Добиј“ а потоа кликнете „Инсталирај“.
 4. Пријавете се на вашиот Apple ID доколку е потребно. Потоа почекајте да заврши преземањето и инсталацијата.
 5. Откако ќе завршите, кликнете „Отворено“ за да започнете со регистрација и конфигурација.
 6. Можете да отидете во делот на традиционалниот метод на Android од чекор 5, за да се регистрирате и инсталирате.

Зошто да инсталирате Truecaller на вашиот телефон?

Truecaller е суштинска алатка која ви дава поефикасно комуникациско искуство со тоа што ќе ви ја врати контролата над вашите комуникации и ќе обезбеди заштита на вашата онлајн приватност.

Затоа, преземањето на ID на повикувач Truecaller на вашиот мобилен претставува паметна инвестиција во вашата приватност и безбедност, бидејќи секое ажурирање на оваа апликација носи постојани подобрувања и промени. Значи, што чекате за да ја преземете оваа апликација?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.