IPhone-от од 2017 година може да монтира екрани од 5 и 5,8 инчи

iphone-8-premium

Вистината е дека кога зборуваме за гласините за iPhone или следниве модели на iPhone, имаме широк спектар на можности на маса и неколку мислења. „Епл“ денес е како останатите компании за смартфони кои во последниве години не знаеја или беа во можност да ги чуваат во тајност новите модели и секогаш завршуваат да протекуваат. Толку е точно тоа што најновите модели на iPhone 7 и iPhone 7 Plus беа познати пред неколку месеци на неговото официјално претставување.

Сега аналитичарите се тие што ги ставаат своите предвидувања на мрежата и во овие предвидувања се зборува за а iPhone со 5-инчен екран и друг со 5.8-инчен закривен екран. Еве што велат аналитичарите на Барклис Рисрч, Томас О Мали, ,ери Заг, Блејн Куртис и Кристофер Хемелгарн.

Засега се чини дека iPhone расте на екранот ако обрнеме внимание на овие аналитичари, бидејќи сегашните модели се 4,7 инчи за iPhone и 5,5 инчи за iPhone 7 Plus. Што се чини покажува дека ако екранот се зголеми во големина, рамките од овие iPhone треба да се намалат доста од тогаш сегашните модели се „премногу големи“ во споредба со нивните конкуренти.

Вистинската работа што треба да се направи е Apple да работи напорно на дизајнот на својот следен iPhone, но ова е нешто што на повеќето од нас ни недостасува. Многу медиуми и аналитичари зборуваат за iPhone според неговата десетгодишнина од постоењето, но сето ова е нешто што иако може да има врска со следниот модел на марката, она што треба да биде појасно е дека биле со него за 3 години. Сличен ако не и ист надворешен дизајн, затоа во 2017 година е време да се смени да или да.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.