Instagram Stories веќе ни нуди гео-налепници за повеќе да личиме на Snapchat

Приказни на Instagram

Приказни на Instagram продолжува да се подобрува со текот на времето, и овој пат го започна опција за користење уметнички гео-ознаки, кои не се ништо повеќе од „налепници“ во кои се појавува вашата локација во моментот на објавувањето. Оваа функција е новина за социјалната мрежа, но не и за овој вид услуги, бидејќи веќе беше достапна на Snapchat од минатата година.

„Фејсбук“, сопственикот на „Инстаграм“, не се грижеше да продолжи да ги копира функциите и опциите што „Снепчет“ ги нуди и понатаму да ги подобрува и да им нуди на своите се повеќе корисници работите што ги бараат

Во моментот не треба да трчате за вашиот мобилен уред, ако не читате нас во него, за да ги пробате овие нови функции, а тоа е засега го има само во два града во светот; Newујорк и akакарта. Причината што е достапна само во два града не е обелоденета, но Инстаграм потврди дека наскоро ќе биде достапен во голем број градови.

Гео-ознаките имаат забавен стил и, на пример, во случајот со ујорк е прикажан „Бруклин“, што нè води до дел од тоа место каде што можете да гледате фотографии и видеа на други корисници во тој град. Дизајнот е како што можете да видите подолу;

Приказни на Instagram

Што мислите за новата новина што ни ја нуди Instagram Stories и која наскоро ќе достигне до голем број градови низ светот?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.