Kygo A11 / 800, највисоко аудио откажување [Преглед]

Ние продолжуваме да ги анализираме оние производи што сакате да ги знаете. Знаеме дека сме во ерата на слушалките „Вистински безжичен“, сепак има уште неколку корисници во кои преовладува квалитетот на звукот и автономијата. Слушалките за нараквици се уште се многу присутни на пазарот, Но, за да се разликуваат, тие треба да се одлучат за удобност и висока технологија, и тоа е токму она што го стори и ако навистина вреди.

Kygo со своите A11 / 800, можеби најнапредните слушалки за поништување на бучавата на пазарот и висококвалитетниот звук, ги анализиравме за да можете длабоко да знаете како тие работат.

Дизајн и материјали: Минимализам и малку полемики

Објективно Kygo Life A11 / 800 се убави слушалки. Имаме една со поликарбонатна основа што генерира контроверзии. Поликарбонатот е многу потрајен отколку што изгледа, всушност има тенденција да се обликува наместо да се крши, па затоа е гаранција за издржливост. Сепак, има помала отпорност на гребнатини, и тоа пластично чувство во слушалките со одредена цена одложува одреден вид на корисник. Точно е дека првиот впечаток е ваков, но оние од нас кои го познаваат овој вид материјал знаат дека тој не е ниту ефтин, ниту лош.

 • тежина: 250 грамови
 • Бои: Црно и бело
 • Материјали: Поликарбонат

Прилагодувањето може да се подобри, но има огромна количина механички елементи на ниво на преклопување. Секоја слушалка се врти хоризонтално околу 90 ° и се преклопува рамно. Имаме слична кожна обвивка на горната лента и на слушалките, што е удобно и целосно го собира увото. Имаме табла за допир на десната гумена слушалка што ни овозможува интеракција со плеерот, како и три копчиња (ANC - ON / OFF - AWS) на истиот слушал LED-статус за секое слушно помагало исто така. За врски имаме 3,5 мм приклучок за десната и USB-C порта се користи за полнење во левата слушалка. Очигледно, лентата за на глава може да се продолжи и има метална шасија внатре.

Најкомплетното поништување на бучавата што некогаш сум го видел

Имаме копчиња со откажување на бучавата, сепак, се препорачува да ја инсталирате апликацијата Kygo Sound (Андроид/iOS) да може да ужива во сите негови карактеристики. Откажувањето на бучавата е едноставно возвишено, совршено и на ниво на признати брендови како што е Сони во однос на стандардното откажување, но… што ако сакаме нешто повеќе? Сето ова прилагодување нуди откажување на бучавата на овие Kygo A11 / 800:

 • Апсолутно откажување на бучавата: Слушаме само музика
 • Режим на свесност: Откажува 50% од амбиенталната бучава и 100% од човечките гласови
 • Амбиентален режим: Го доловува надворешниот звук и ни овозможува дури и да разговараме додека слушаме музика, буквално се чини дека музиката е со вас и немате вклучени слушалки.

На пример, да патувате со јавен превоз како метрото, апсолутното откажување на бучавата ве изолира целосно, но ништо повеќе од него препорачано „Амбиентален режим“ да одат по улица без да претрпат никаква несреќа. Првпат откажувањето на бучавата станува толку лично и го дава апсолутно она што го ветува во секој режим, како го правите тоа? Изгледа како магија.

Апликацијата е додадена вредност

Kygo Life A11 / 800 не е завршен ако не сте ја инсталирале апликацијата. Никогаш софтвер не бил толку релевантен во ваков производ, и се чини дека тие научиле многу од своите соноси од ова. Апликацијата е додадена вредност што го издигнува Kygo Life A11 / 800 до скоро екстремна точка на квалитет, апсолутно прилагодување и голем број функции за кои не знаевте дека ви се потребни додека не ги тестирате.

EQ системот по слика ви овозможува да го прилагодите типот на звук по ваш вкус, без да мора да жонглирате со класичните EQ и тоа се цени на ниво на едноставност и функционалност. Имаме и едноставен систем за прилагодување за промена на името на нашите слушалки, вклучете ги и исклучете ги различните режими на поништување на бучавата и детално дознајте ја преостанатата автономија. И покрај тоа, апликацијата не е потребно да се знае на пример автономијата, бидејќи може да се види во менито за додатоци на iPhone на пример.

Автономија, функции и технички карактеристики

Овие Kygo Life A11 / 800 тие одат подалеку од звукот, имаат за цел да понудат искуство. Пример е дека тие имаат систем за откривање кој запира и продолжува музика автоматски кога ќе ги отстраниме / ставиме, да, како AirPods. Но, тоа оди многу повеќе, да започне со тие имаат Bluetooth 5.0 да емитуваат аудио и да заштедат енергија, исто како што имаат и тие НФЦ, што ќе им овозможи да бидат поврзани со уредите со Android едноставно со доведување на десната слушалка до читачот на паметниот телефон.

 • Возачи: 40 мм.
 • Чувствителност: 110 3dB
 • Фреквенција на одговор (± 3dB): 15 Hz - 22 KHz
 • Компатибилен со формати aptX, aptX LL и AAC

Сепак, автономијата е релевантна точка во овој момент. Имаме батерија од 950mAh, што е способна да понуди репродукција до 18 пати преку Bluetooth и со активирано откажување на бучавата, одземајќи ни 38 часа ако не користиме ништо друго освен кабелот (Колку безобразно!). За да ги полниме, користиме USB-C и ни требаа приближно 2 часа, што не е кратко. Во однос на автономијата, се разбира, слушалките се чини дека немаат никаков проблем и според мое искуство тие ги покриваат точно податоците на производителот, нешто што не е многу вообичаено ниту на овој пазар.

Корисничко искуство и мислење на уредникот

Добрите

 • Лесен и удобен дизајн
 • Најдоброто откажување на бучавата заснована на функции што некогаш сум го видел
 • Тие се поставуваат брзо и имаат голем број карактеристики
 • Неверојатна автономија

Contras

 • Материјалите можеби не оставаат најдобар впечаток
 • Тачпадот има одредено заостанување
 • Случајот е голем, можеби торба би била подобра
 

Јас сум overубител на слушалките „Вистински безжичен“, верен корисник на „AirPods“ и ќе биде така. Како и да е, кога седам на компјутер за да работам или кога одам на патување, овие Kygo Life A11 / 800 се на централното место. Тие имаат најмногу разноврсно поништување на бучавата со која се обидов да излезам и удобно е да се биде со нив одеднаш. Во рамките на пазарот за „премиум“ слушалки од оваа категорија (не исклучиво аудиофили), наоѓам неколку ривали во однос на квалитетот на аудио и никој во однос на количината на добро завршени функционалности.

Негативната точка Она што го најдов, и покрај мојата одбрана од поликарбонат, е сензацијата пренесена од материјалите и нивната соодветност. Открив и мало заостанување во одговорот што го нуди мултимедијалната контролна тачпад и копчињата за напојување и ANC ми се чинат и застрашувачки. Според лошите страни, имаме апликација која е искрен луксуз, спектакуларна автономија, многу висок квалитет на аудио и најразновидно и целосно откажување на бучавата што се обидов да ја дадам. Ако ти се допадна можете да ги набавите од 249,00 часот и со најдобри гаранции во ОВОЈ ЛИНК. Иако овие слушалки ќе ги најдете и во специфични продажни места како што е „Ел Корте Инглес“.

Киго А11
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
249 a 299
 • 100%

 • Киго А11
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Удобност
  Уредник: 85%
 • Квалитет на звук
  Уредник: 90%
 • АНЦ
  Уредник: 95%
 • Автономија
  Уредник: 98%
 • Карактеристики
  Уредник: 88%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 92%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.