LG воведува 3 нови монитори за rsубители на видео игри

LG UltraGear монитор

Во видео игрите, ако нашата опрема го дозволува тоа, поголема стапка на рамки во секунда (FPS) е еднаква на поголема флуидност. Меѓутоа, ако нашиот тим не е составен од монитор способен да прикажува исто ниво на FPS, чувството на флуидност практично исчезнува целосно.

Новите монитори што LG ги претстави на IFA 2019, ни нудат а стапка на освежување од 144 Hz до 240 Hz, со цел да се прилагодат на сите корисници кои бараат да го обноват својот стар монитор.

LG UltraGear монитор

Монитор LG 27GN750

Моделот на LG 27GN750 ни нуди панел со технологија 27-инчен IPS со Full HD резолуција (1920 × 1080). Највпечатлива карактеристика на овој модел е тоа што тој ни нуди стапка на освежување од 240 Hz, па ако барате монитор од овој тип, треба да го вклучите овој модел во вашата листа на кандидати.

Постигнува осветленост од 400 nits и опсегот на бои sRGB е 99%. Времето на одговор е само 1 ms, така е Компатибилен со HDR10 и како добар монитор кој бара и е компатибилен со NVIDIA G-SYNC. Има 2 HDMI порти и USB-C 3.0 порт.

Што се однесува до достапноста, во моментот не знаеме датумот кога ќе стигне до шпанскиот пазар, а ниту тоа го знае не ја знаеме нејзината крајна цена

Монитор LG 27GL850

Овој модел на LG ни нуди а 27-инчен нано IPS панел со резолуција од 2k (2.560 × 1.440). Осветленоста што ни ја нуди достигнува 350, а опсегот на бои е P3 со 98% (sRGB 135%). LG 27Gl850 ни нуди време на одговор од 1 ms и стапка на освежување од 144 Hz.

Како и претходниот модел, поддржува NVIDIA G-SYNC и HDR10Има две HDMI порти и една USB-C 3.0 порта. Овој LG 27GL850 монитор сега е достапен во Шпанија за 499 евра.

Монитор 38GL950G

Овој модел е најголемиот од новите модели претставени од корејскиот производител LG на IFA, бидејќи достигнува до 37,5 инчи и има 4k резолуција (3.840х.1600). Максималната осветленост што ја достигнува е 450 nits и опсегот на бои е DCI-P3 98% (sRGB 135%). Што се однесува до брзината на освежување, ова е 144 Hz, со можност за надминување до 175 Hz).

Одговорот на мониторот LG 38GL950G е 1 ms, тој е компатибилен со VESA Display HDR 400 и со NVIDIA G-SYNC. Има HDMI порта и друг USB-C 3.0. Цената на овој модел е 1.999 евра и ќе биде достапна од ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.