LG ги презентира заедно со Фернандо Торес и X-Men своите паметни телефони од серијата X во Шпанија

 

LG презентација

Ова утро имавме моментот да не помине за презентација на X серијата на LG која има три паметни телефони од средна класа по цени од 229 до 299 евра. Овие три паметни телефони имаат посебност што ги разликува од останатите и кои сигурно ќе можат да заведат многу корисници.

LG го имаше тоа присуство на Фернандо Торес, фудбалерот и амбасадор на корејскиот производител во Шпанија, и присуството на неколку X-Men кои ја оживеаја презентацијата на LG X Cam, LG X Screen и LG X Power. Овие три телефони имаат посебност, X Cam, за поседување секундарна камера со широк агол леќа слична на LG G5; X Power, за батерија со висок капацитет од 4.100 mAh; и X екранот, кој се карактеризира со тој секундарен екран «Секогаш вклучен».

LG X камера

X камера

X Cam има главна двојна камера и можност за фотографирање со широк агол. Тој секундарен кревет има широк агол на леќа од 120 степени што ни овозможува да ги направиме оние спектакуларни фотографии на кои можеме да снимаме повеќе елементи во снимањето. Задната камера е 13 MP, додека секундарната е 5MP.

Спецификации LG X Cam

 • 5,2-инчен FHD екран на допир во ќелија
 • Окта-јадрен чип 1.14 GHz
 • Стандардна задна камера од 13MP и секундарна широк агол од 5MP
 • 8MP предна камера
 • 2 GB RAM меморија
 • Внатрешна меморија од 16 GB
 • Батерија од 2.520 mAh
 • Андроид 6.0 слез
 • Димензии: 147,5 x 73,6 x 5,2 mm
 • Тежина: 118 грама
 • Мрежа: LTE
 • Бои: Сребрена / Бела / Златна / Розово Злато

LG X екран

X екран

Особеноста на овој X екран е да има секундарен приказ «Секогаш вклучен» што веќе можевме да го видиме во V10 на LG и многу други како Galaxy S7. Ова ни овозможува да гледаме известувања, време или да извршуваме активности во одредени апликации без да мора да го вклучуваме телефонот. Можеме да избегнеме да го вклучуваме 150 пати на ден, просек во кој корисникот обично го активира екранот.

Прв паметен телефон од среден опсег со екранот „Секогаш вклучен“.

Спецификации LG X екран

 • Главен екран од 4,93? HD допир во ќелија
 • Секундарен екран од 1,76? ЛЦД (520 x 80)
 • 1.2GHz процесор со четири јадра
 • Задна камера од 13 MP
 • 8MP предна камера
 • GB RAM меморија 2
 • Внатрешна меморија од 16 GB
 • Батерија од 2.300 mAh
 • Андроид 6.0 слез
 • Димензии: 142,6 x 71,8 x 7,1 mm
 • Тежина: 120 грама
 • Мрежа: LTE
 • Бои: црна, бела, розово злато

LG X Power

X моќ

Ако кажеме дека можеме да го достигнеме два дена батерија Со LG X Power, ние веќе ја коментираме неговата голема особеност и оттука и нејзиното име. 4.100 mAh е капацитетот на батеријата на овој телефон што е совршен за оние кои сакаат да заборават на полнењето на телефонот на секои две минути.

Зборуваме за единствениот што има картичка microSD од трите X серии.

Спецификации LG X Power

 • 5,3? Екран HD
 • Темплет со четири јадра од 1,3 GHz
 • Главна камера од 13 MP (AF)
 • 5MP предна камера
 • GB RAM меморија 2
 • 16 GB внатрешна меморија со опција за microSD (до 2TB)
 • Батерија од 4.100 mAh
 • Андроид 6.0 слез
 • Димензии: 148,9 x 74,9 x 7,9 mm
 • Тежина: 139 грама
 • Мрежа: LTE
 • Поврзување: WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, USB 2.0, NFC
 • Бои: црна, златна, сина, титан, бела
 • Брзо полнење, USB OTG

Ya достапно во Шпанија и ова се нивните цени:

 • LG X Power: 229 €
 • LG X екран: 249 €
 • LG X камера: 299 €

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.