LG се откажува од модуларниот дизајн, LG G6 нема да донесе „пријатели“

LG G5

На почетокот на оваа година што е скоро готово, LG се обиде да не изненади со својот LG G5, проект за модуларен мобилен уред, кој не заврши заслепувајќи ја пошироката јавност. Податоците се огромни, паметниот телефон на LG продава навистина слабо, а неговите модули се продаваат уште полошо. Од овие причини, сСпоред најновите протекувања од Кореја, компанијата одлучи да се откаже од модуларниот стил што се обиде да го вклучи во својата висока класа, да се вратиме на стандарден уред со карактеристики слични на сонот, оставајќи зад себе премногу ризични иновации. Компаниите како „Самсунг“ веќе се одлучуваа за континуитет во нивните врвни модели, а играта им одеше добро.

Ниту цената на модулите не помогна во нивната продажба, тие беа навистина скапи, модулот Виртуелна реалност, камерата 360º или слушалките Bluetooth, чинеа околу 200 американски долари. Извештајот од ETNews предвидува дека високите водачи на LG одлучија да се откажат од модуларниот формат. Вистината е дека LG не цели премногу добро и живее со закупнината на LG G2 и LG G3, изјавата звучи грубо, но се чини прилично спротивставено. Затоа компанијата одлучи да се фокусира на лансирање на добро спакуван производ, со хардвер од прв ред, и без премногу помпа од аспект на иновативна технологија, на тој начин тие ќе го искористат предностите на врвната палета .

Нагласуваме дека компании како Самсунг и Хуавеи се посветуваат на лансирање на едноставно моќни, убави и континуирани уреди веќе неколку години, обезбедувајќи удел на пазарот, голем број корисници доаѓаат кај нив едноставно поради довербата на добро завршената работа (иако за Samsung, експлозиите на Note 7 се чини дека се прилично скапи). На кратко, на почетокот на следната година ќе пристигне LG G6, и не очекувајте ретки модули или пронајдоци во стилот на Nintendo Switch, играјте моќен, убав и ефикасен уред, без понатамошно фалење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Нормално Знаете нешто што истото ќе се случи со новите луѓе на Нинтендо ќе се уморат од тоа да носат лабави парчиња како лаик.