LG започнува да дава индиции за новиот LG G6 на видео

Иако нема да ги исполниме LG G6 До следниот февруари, веројатно на настан што ќе се одржи во рамките на Светскиот мобилен конгрес што ќе се одржи во Барселона, LG веќе започна да ја вжештува атмосферата на тој настан за презентација, со видео што е барем curубопитно и дека можете да го видите насловот во овој напис.

Насловен Список на желби за идеален телефон”, Неколку корисници ги даваат своите лозинки за да го пронајдат идеалниот телефон. Големиот екран, малото тело, отпорен на вода или сигурноста се некои од карактеристиките што корисниците ги сакаат во идеален телефон. Во описот на видеото наоѓаме порака која вели; „Вашите желби за идеален телефон ќе се остварат. Бидете во тек за нивното пристигнување во февруари 2017 година “.

Нема премногу сомнежи дека сите овие карактеристики се однесуваат на новиот LG G6, а тоа не само што го објавува LG преку својот официјален канал на YouTube, туку и на крајот од него се појавува слоганот „Февруари 2017 година“ во јасна референца за датумот на претставување на неговиот нов предводник. На ова мора да го додадеме описот за кој веќе зборувавме.

Со сето ова се чини дека LG G6 ќе биде мобилен уред со голем екран, без премногу рамки, отпорен на вода и со уште неколку други карактеристики што се повикани да го направат новиот предводник на LG идеален смартфон. Друга многу поинаква работа ќе биде да се постигне ова со огромната конкуренција што моментално постои на пазарот на мобилни телефони.

Што би сакале да видите во следниот LG G6?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи во која сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хиларио dijo

    Добра камера, потопна и автономија е она што се надевам.