LG исто така патентира мобилен телефон кој се склопува

LG патент за склопување на паметен телефон

Ако додадеме дека продажбата на таблети Тие не се најдобри во потрошувачкиот електронски сектор и дека мобилните телефони стануваат сè поголеми, можеме да откриеме каков ќе биде трендот за оваа 2018 година. преклопни мобилни телефони кои имаат двојна функционалност: паметен телефон y таблета. И LG е последниот што сака да скокне на вагата од овој тренд.

Останува да се знае дали овој вид опрема е интересен за корисникот. Но, се чини дека компаниите го имаат јасно: тоа е она што тие сакаат да го направат модерно за оваа 2018 година. Ниту Самсунг ниту LG не се први во оваа идеја: ZTE веќе ја претстави својата посебна визија со ZTE Axon. Сепак, еден од моделите што предизвикува најголем интерес е оној што го имаат на ум Самсунг и неговиот модел. Галакси X. Сега, овој модел може да има ривал и доаѓа од раката на LG. Ова го демонстрира неодамна откриениот патент.

Мобилен преклопен патент на LG

LG не се снаоѓа добро во продажбата на мобилни терминали. И покрај тоа, корејската компанија не се предава. Y изгледа како да сака да проба со два модели на преклопување. Првиот од нив е тим со две асиметрични полувремиња. Кога ќе се отвори, тој ќе открие дизајн повеќе сличен на ZTE Axon M. Надвор ќе има екран - претпоставуваме OLED - што ќе ни овозможи да добиеме информации како што се датумот, времето и приемот на известувањата.

Сепак, вториот модел пронајден во патентот покажува дека тие исто така би се обложиле на нешто поразлична верзија. Во овој случај, би добиле модел кој исто така би се преклопил на половина, иако тоа би оставило мала, тактилна страна, со која ќе комуницираме кога имаме дојдовни повици, пораки, е-пошта итн. Откако ќе се распореди, ќе добиеме многу соодветна опрема за други намени; модел што може да го замени таблетот за употреба со кој ќе работи поудобно.

Во документите протекоа и добиени од публикацијата GSM информации не се дадени референци за техничките спецификации или можните дополнителни функции. И како патент, исто така, ќе знаете дека ова не може да заврши во ништо и дека со текот на времето ќе се заборави. Каква корист би користеле тим со овие карактеристики? Дали е привлечен мобилен со ваков дизајн?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->