LG не чека MWC да ги претстави своите LG Watch Sport и Watch Style, тие ќе бидат претставени во среда

LG Watch Style и Sport

Се чини дека новите паметни часовници од LG нема да чекаат да бидат претставени за време на настанот во Барселона и ќе бидат прикажани следната среда, 8 февруари. Да, станува збор за двата часовници што протекоа на Интернет овие недели, LG Watch Sport и Watch Style, кои ќе доаѓаат со новиот оперативен систем Android Wear 2.0. Отпрвин, денот за презентација на сите овие нови носливи уреди со оперативниот систем Android Wear 2.0 имаше датум за 9-ти овој месец, но можно е LG да биде пред тоа според истекувањето од Еван Блас на социјалната мрежа Твитер .

Ова е твитот во кој evleaks издава мало ажурирање од она што претходно го твиташе, а беше закажано за објавување на 9 февруари:

чуруликам

Во прилог на ова веќе ги имаме повеќе или помалку јасни спецификациите на овие уреди LG, со два интересни часовници во кои главната разлика е 3G LTE поврзаност за моделот Sport и 512 MB RAM и 4 GB внатрешен простор за моделот Гледајте го стилот. Меѓу другите карактеристики што веќе ги видовме претходно и кои несомнено можат да им дадат добар притисок на уредите што можат да се носат, со што станува јасно дека компанијата продолжува да се обложува на овие часовници. Wednesdayе чекаме оваа среда да го видиме нивното официјално лансирање и потоа ќе ги „допреме“ во рамките на MWC во Барселона на крајот на овој месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.