LG објавува нов тизер за следниот LG V20

LG V10

Минатата година LG ги изненади скоро сите со презентацијата на LG V10, интересен паметен телефон со карактеристики и спецификации што не можевме да ги најдеме на ниту еден друг терминал на пазарот. Неговиот успех беше многу поголем од очекуваниот, дури успеа да го засени LG G5, кој и покрај тоа што се покажа како револуција на сè што е познато досега, не успеа да ги убеди корисниците.

Сега јужнокорејската компанија подготвува втора верзија на успешниот V10, кој веќе официјално го крсти LG V20 а тоа ќе биде претставено на 6 септември. Сега се чини дека LG сака да започне да го буди интересот на пазарот, а во последните неколку часа објави тизер за уредот, за кој веќе знаеме дека ќе го има Android 7.0 Nougat инсталиран природно.

На тизерот објавен од LG, кој може да го видите веднаш подолу, можете да видите микрофон, со официјален датум на презентација на терминалот што веќе го знаевме (имајте во предвид дека иако се појавува на сликата на 7-ми, тој се должи на времето за разлика со Сеул). Замислуваме дека овој микрофон се должи на големиот капацитет на звук на новиот смартфон LG, кој ќе се појави на пазарот со a 32-битен Quad DAC, што несомнено ќе ни понуди звук со огромен квалитет.

LG V20

Во моментов не се познати многу информации за овој LG V20, но гласините сугерираат дека тој ќе ја продолжи линијата започната со LG V10 и ќе монтира 5.7-инчен екран, процесор Snapdragon 820, 4 GB RAM меморија и дека неговите камери ќе биде 21 и 8 мегапиксели.

Дали мислите дека LG ќе не изненади со новиот LG V20?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Оскар dijo

    Се надевам дека ги има сите подобрувања што ги ветува. Willе биде успех.