LG објавува нов тизер за LG V20 во кој може да се пофали дека има Android Nougat

LG V20

El LG V20 Официјално ќе биде претставен на 6 септември во два настана што ќе се одржат истовремено во Јужна Кореја и Сан Франциско. Тој ден ќе стане новиот предводник на LG, но исто така и првиот паметен телефон на пазарот со новиот Android 7.0 Nougat инсталиран природно.

Иако има уште неколку дена да го запознаеме новиот терминал на LG, јужнокорејската компанија продолжува да ја вжештува атмосферата со наближувањето на датумот за лансирање на пазарот на овој V20. За ова тие денес повторно објавија тизер во кој овој нов уред може да се пофали со Нугат.

На видеото објавено на Твитер Прикажани се сопствените функционалности на Android Nougat, кои можеме да ги користиме во новиот LG V20, меѓу кои се опцијата за повеќе задачи, опцијата за директно одговарање на некои пораки, од одредени апликации, од самите известувања или нешто едноставно како репозиционирање на точките за брз пристап на контролната табла.

Покрај тоа и како изненадување можеме да го видиме и квалитетот што ќе ни го понуди камерата LG v20 и тоа е дека видеото што го објави LG е снимено со новиот мобилен уред што официјално ќе биде претставен на 6 септември и тоа барем ние веќе сме желни да знаеме.

Дали мислите дека новиот LG V20 ќе може да им конкурира на популарните Galaxy S7 или iPhone 6s?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ricardo dijo

    Многу е интересно