LG го претставува новиот LG G Pad IV 8.0 со ултралесен дизајн и сензационална цена

Слика на LG G Pad IV 8.0

LG никогаш не бил водечки производител на таблети, но ги лансираше најинтересните уреди на пазарот. Последната од нив е онаа што тој официјално ја претстави пред неколку часа и која ја крсти со името на LG G Pad IV 8.0, ултралесен таблет, со LTE конекција и со повеќе од интересна цена на кој било џеб.

Ова е четврта генерација на семејството на таблети на LG, кои отсекогаш се карактеризираат со многу податлива големина, повеќе од извонредни перформанси и не премногу висока цена. Сето ова нè води да можеме да имаме интересен уред што би можеле да го вклучиме во рамките на средниот опсег.

Карактеристики и спецификации

Тука ви го покажуваме главните карактеристики и спецификации на овој нов LG G Pad IV 8.0;

 • Димензии: 216.2 x 127 x 6.9 mm
 • Тежина: 290 грама
 • Екран: IPS од 8 инчи со FullHD резолуција од 1920 x 1200 пиксели
 • Процесор: Snapdragon 435 октакор 1,4GHz
 • RAM меморија: 2 GB
 • Внатрешно складирање: 32 GB може да се прошири преку картички microSD
 • Камери: предни и задни 5 мегапиксели
 • Батерија: 3.000 mAh
 • Поврзување: Bluetooth 4.2, GPS, микро USB, Miracast, LTE, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac
 • Оперативен систем: Андроид 7.0 Нугат

Со оглед на овие карактеристики и спецификации, несомнено е дека се соочуваме со уред со соодветна моќност за кој било корисник и со дизајн што ќе ни овозможи да го носиме скоро насекаде. Исто така е многу ценето што наоѓаме 8-инчен екран, кој го зафаќа скоро целиот преден дел, нешто што е секогаш многу добредојдено.

Цена и достапност

Овој нов LG G Pad IV 8.0 ќе пристигне на пазарот за неколку дена, иако во моментот ќе се продава само преку платформата LG U Plus, специјализираните продавници на компанијата и во земјите каде што е достапен и не се премногу многумина

Неговата цена ќе биде Приближно 270 евра, и исто така може да додаде на купувањето PlusPack што ќе вклучува надворешна батерија, звучник, кутија за поддршка и USB порт.

Што мислите за овој нов LG G Pad IV 8.0?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)