LG продава повеќе од 20.000 примероци на LG G6 на денот на својата премиера во Јужна Кореја

LG G6

Една од најголемите starsвезди на последниот Светски конгрес за мобилни телефони што се одржа во Барселона беше несомнено LG G6, благодарение на неговиот огромен екран, неговите моќни спецификации и дизајнот што го прави многу привлечен во очите на секој корисник. Новиот предводник на LG сега е на продажба во Јужна Кореја, чекајќи да започне да достигнува уште многу земји ширум светот, а успехот веќе се чини сигурен.

И тоа е дека на неговиот прв ден на продажба веќе успеа да ја надмине бројката од 200.000 продадени единици, далеку надминувајќи ги 15.000 примероци што беа продадени на LG G5 на денот на неговата премиера.

Во моментов LG G6 нема да ја напушти својата земја на потекло, и за жал нема официјален датум за можно лансирање ширум светот. Се разбира, некои гласини веќе сугерираат дека може да се најде во продажба во САД на 7 април, за неколку дена подоцна да се направи скок кон Европа.

Оваа информација може да биде вистинита и е дека ние се сеќаваме дека следниот 29 март Samsung официјално ќе го претстави Galaxy S8, со кој LG многу добро би го направил својот предводник на продажба пред да излезе на пазарот, што се чини дека е еден од theвездените смартфони на остатокот од годината.

Дали успехот на LG G6 ви изгледа логичен на првиот ден на пазарот?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Роберто Очоа Дијаз dijo

  Не ми се чини како мобилен телефон од другиот свет.Се уште гледам дека денешните мобилни телефони се многу расипани, многу големиот екран и тие не ги искористуваат рамките, има многу потрошен простор да се стави вашиот бренд и уште четири глупости.
  Мораме да правиме помали мобилни телефони бидејќи поминаа 5 инчи, бидејќи продолжуваме вака ќе ни треба ранец за мобилни телефони како во старите денови.