LG сега се фокусира на промените на интерфејсот во својот нов тизер G6

Корејската компанија LG е трошење огромна сума пари во рекламирање за да се предвиди доаѓањето на неговиот LG G6 што ќе се најде во MWC на ​​26 февруари во Барселона. Тоа специјално назначување ќе има неколку паметни телефони што не можеме да ги презираме на кој било начин.

Имаме уште еден тизер од корејскиот производител кој овојпат се заснова на промените во Интерфејс LG UX 6.0, тој персонализиран слој со кој корисникот ќе мора да се справи кога е со неговиот новостекнат LG G6. Во изминатите денови веќе има неколку закачки да го искористат Samsung.

И, тоа е дека корејската марка е решена да го искористи отсуството на Galaxy S8 на MWC 2017, да се постави со својот LG G6 како еден од најважните телефони на состанокот во Барселона. Добро, бидејќи Самсунг, со тој чип Snapdragon 835, остави простор дека би било идиотско да не го искористам.

Од тизерското видео објавено од LG, не се чини дека корејската компанија ќе направи драстични промени во елементите на интерфејсот или UI. Наместо тоа, тој се фокусираше на оптимизирајте го интерфејсот да ја искористат новата 18: 9 FullVision резолуција на LG G6; еден од најинтересните детали за овој телефон и кој ќе биде фокусиран на мултимедијална репродукција, бидејќи многу ТВ серии се снимаат во тој формат.

LG детално промени во апликацијата за камера, кој ќе имплементира режим на квадрат кој ќе снима снимања во формат 1: 1, како и режим на храна што ќе ги подобри боите и заситеноста кога тие се фотографии од тој тип. Со телефонот, еден ќе може да снима слики «swuare», да ги состави во позадина за колаж. Друга особеност на фотоапаратот е тоа што ќе може да креира GIF-слики од фотографиите во галеријата.

Ние веќе знаеме, 26 за февруари тоа ќе биде денот на Г6 на Светскиот мобилен конгрес; тука ги имате сите ваши информации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.