LG официјално ќе го претстави LG V20 со Android 7.0 во септември

LG V10

LG V10 е еден од мобилните уреди што предизвика најголем интерес оваа година на пазарот, благодарение на неговиот дизајн, спецификациите и исто така двата екрани. Во последните денови слушаме некои гласини за можно пристигнување на пазарот веднаш на LG V20, што сега е официјално потврдено од LG.

И тоа е дека јужнокорејската компанија, откако минатата недела ни даде индиции за нејзиното лансирање на конференцијата на која ги објави своите финансиски резултати, сега сакаше потврдете го лансирањето на терминалот официјално, нешто што ќе се случи во месец септември.

Во моментов знаеме многу малку детали за овој нов LG V20 кои се официјални, иако тоа со сигурност го знаеме како оперативен систем ќе го има новиот Android 7.0 Nougat. Ова ќе го направи еден од првите паметни телефони што се појавија на пазарот со новата верзија на Android инсталирана природно.

Сега треба да почекаме да го знаеме официјалниот датум на официјалното претставување на овој LG V20, кој уште еднаш ќе биде фокусиран на мултимедијалното искуство и дека со целосна безбедност, како што потврди LG, во секој случај ќе биде пред крајот на следниот месец септември.

Дали мислите дека новиот LG V20 конечно ќе го собори LG G5?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.