LG G6 би имал две различни верзии и најлошата ќе биде онаа наменета за Европа и Латинска Америка

LG G6

Вчера го реализиравме преносот во живо на настанот што го спроведе јужнокорејскиот LG во рамките на Светскиот мобилен конгрес во Барселона, а денес вести за ограничувањето што корисниците ќе го имаат во некои од земјите каде што комерцијализира. Во овој случај, разликите не се во тоа што се премногу обележани, но јасно е дека на корисниците кои планираат да набават нов LG G6 нема да им се допадне, бидејќи Нешто слично се случи минатата година со LG G5 и предизвика голема возбуда.

Но, да престанеме да зборуваме и да дојдеме до поентата, што е она што нè интересира сите. Во овој случај, постојат три разлики помеѓу моделите што ќе се продаваат во Европа, Латинска Америка и останатите земји, кои очигледно ги вклучуваат и САД. Започнуваме со Quad DAC Hi-Fi што го подобрува звукот на уредот, продолжуваме со нешто повеќе „важно“ како што е можноста на паметниот телефон што ќе дојде само во верзија од 32 GB - оставајќи ја настрана верзијата од 64 GB - иако додава слот за microSD и завршуваме со безжично полнење, што нема да биде додадено ниту во европската и во латиноамериканската верзија.

На кратко, постојат три опции кои можат да бидат раздвојувани за многумина и суштински за другите, но ова се чини малку комплицирано за управување откако уредот е лансиран во различни земји од повеќето „необични“ корисници ќе бидат јасни за недостатокот на овие три опции на нивните уреди во зависност од тоа каде ќе го купат. Во 2016 година, се случи нешто поважно со мојот начин на гледање, а тоа е дека процесорот беше помалку моќен за корисниците што го купија во Латинска Америка и се викаше LG G5 SE.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->