LG G6 може да започне да се продава во Шпанија во месец април

LG G6

Во последните часови LG започна да испраќа покани за настанот што ќе се одржи на Светскиот мобилен конгрес и во која тој официјално ќе го претстави новиот LG G6, и покрај тоа, првите гласини за можниот датум на пристигнување на пазарот, исто така, започнаа да кружат низ мрежата на мрежи, со потпис на Еван Блас (@evleaks).

Популарниот издавач на информации поврзани со мобилни уреди потврди преку својот профил на Твитер, дека Новиот предводник на јужнокорејската компанија ќе се појави на пазарот на 9 март, иако само во Јужна Кореја. Останатите земји мора да почекаат до 7 април.

https://twitter.com/evleaks/status/828661720981860352
На овој датум, LG G6 ќе се појави на пазарот во повеќето земји, меѓу кои се издвојуваат и САД. Ако сметаме дека LG G5 стигна до пазарот во исто време во американската земја и во Шпанија, можеме да заклучиме дека во Шпанија можеме да го купиме во април, иако оваа информација не е официјална во моментот и треба да се замисли дека нема да биде до MWC.

Според сите гласини, LG G6 ќе биде тотално нов и различен смартфон од LG G5 и ќе има 5.7-инчен екран со сооднос 2: 1, процесор Snapdragon 820 или 821, 4 GB RAM и водоотпорно тело . Покрај тоа, сите се надеваме дека јужнокорејската компанија ќе не изненади со камера на ниво од оние што ги видовме кај LG G5 или LG G4 и дека беа со одличен квалитет.

Дали датумот на кој се чини дека новиот LG G6 што ќе биде претставен на MWC изгледа предоцна?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.