LG G6 би имал скенер за ирис во камера сè-во-едно

ЛГ ирис

LG G5, од кои вчера ги разгледавме овие редови во друг запис, не беше тој предводник отколку што се очекуваше. Корејскиот производител беше разреден во модуларен аспект што ги намали силите, така што самиот уред, што е заинтересиран да го купиме, има уште повеќе енергија во некои од неговите аспекти, како таа редовна батерија.

Сега го имаат LG G6 пред нас, од кој запознаваме некои други информации кои, малку по малку, црта што ќе биде терминалот. Овој пат се чини дека тие ќе го вклучат и скенерот за ириса исто како и несреќниот Note 7 на Samsung, иако идејата на LG е да се наоѓа во иста камера за она што е „сè во едно“.

Скенерот за ирис е едноставно уште една форма на проверка на паметен телефон. Разликата со Note 7 е во неговата конструкција и големина. И дали повеќето скенери за ириси обично се наоѓаат независно. Ова значи дека тие можат да бидат присутни покрај предната камера, нешто што се разликува од идејата на LG за својот G6.

Во LG G6 овој сензор би бил во истиот Сè во едно камера. Ова има некои предности, но главната е тоа што ќе заштеди трошоци при производството на секој од оние терминали што ќе бидат дистрибуирани низ целата планета и кои можат да бидат поприлагодени по цена; важна разлика за неколку предводници кои сега имаат уште еден одличен актер на сцената: Пикселот.

Она што го чекаме е можноста модуларниот аспект е надвор од равенката Г6. Мораме да потврдиме дали LG ќе продолжи со тоа или ќе се фокусира на тоа да ни донесе поцелосен паметен телефон воопшто.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.