LG Q7 ќе пристигне во Шпанија во јуни за 349 евра

LG Q7 Шпанија

Еден од најновите модели на корејскиот LG наскоро ќе пристигне во Шпанија. Според самата компанија, LG Q7 ќе се појави на сцената претстојниот јуни (без одреден ден) и тоа ќе го стори со цена под 400 евра. Овој водоотпорен мобилен е наследник на LG Q6 и доаѓа да се позиционира како една од најдобрите алтернативи во средниот опсег.

LG Q7 е паметен телефон кој ќе се појави на сцената со најновата верзија на Android, Андроид 8.1 Oreo. Исто така, тој е интересен тим, како во дизајнот, така и во перформансите. За почеток, ќе имаме паметен телефон со дијагонала на 5,5 инчи и максимална резолуција од 2.160 x 1.080 пиксели. Покрај тоа, тој додава на трендот на односот 18: 9.

прегледи LG Q7

Од друга страна, внатре ќе имаме осум-јадрен процесор на работна фреквенција од 1,5 GHz и тоа ќе биде придружено со a 3 GB RAM и 32 GB внатрешен простор. Се разбира, ако сакате, можете да го зголемите овој простор до 2 ТБ со помош на картички microSD.

Што друго можете да најдете на овој мобилен телефон? Па, подготвена шасија за сè. Ова значи дека LG Q7 е во состојба да издржи вода и прашина. Така, можете да бидете наш придружник за авантури во секоја ситуација. Исто така, ја истакнува нејзината задна камера од 13 мегапиксели, иако LG не избра да интегрира две леќи како што налага секторот.

Секако, тие беа задолжени за додавање на брзо полнење на опсегот Q за да можат да имаат повеќе енергија за помалку време во батеријата на 3.000 милиампери придружба на тимот, како и NFC технологија во случај да сакаме да користиме компатибилна галантерија или да користиме мобилни плаќања, нешто што се шири во многу продавници.

Како што ви рековме, LG Q7 пристигнува во Шпанија во средината на следниот јуни - претпоставуваме дека компанијата ќе даде повеќе информации за точниот датум кога ќе се приближи моментот. Иако можеме да потврдиме дека нејзината цена ќе биде 349 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.