Lenovo го лансира Tab 4 со новости на ниво на хардвер

Светот на таблетите е се повеќе празен, сепак постојат одредени брендови како што се Apple, Samsung и Lenovo кои продолжуваат да го одржуваат ефектот на продажба, бидејќи огромното мнозинство од вкупниот број паѓа на нив. По овој повод, кинеската фирма одлучи да лансира нови таблети на пазарот во разни конфигурации, односно одржување на големина што можеби не е претерано голема. Ви го претставуваме Lenovo Tab 4, новиот таблет на кинескиот бренд кој има за цел да заживее малку пазар во опаѓање.

Можеби постои комплицирана работа во оваа област, но не престанувајте да се обидувате и нудите конкурентни цени е добар механизамБидејќи таблетите, и покрај замрзнувањето на нивната продажба во последниве години, се енормно корисен производ во зависност од какви ситуации, ако знаете како да ги искористите.

Фактот дека е ефтина таблета може да биде нејзината причина да се биде, затоа Lenovo Tab 4 доаѓа со најважниот, многу опции, толку многу што меѓу четирите верзии што треба да се изберат, ќе имаме осум инчен модел, најчест за консумирање содржина и уште еден десет инчен модел во кој ќе можеме да работиме за да создадеме содржина ако хардверот ни овозможува.

10-инчниот модел ќе започне од панел FullHD со а Qualcom Snapdragon 625м со осум јадра (среден опсег) и до 4GB RAM меморија придружена со 64 GB меморија за складирање. Повеќе од доволно за да поминете убаво, особено ако сметаме дека ќе можеме да ја зголемиме големината преку microSD картичка до 128 GB. Се сеќаваме дека камерите се најмалку важни кај овој вид на производи, затоа има 5 Mpx за предната и 8 Mpx за задниот дел, придружени со 7.000 mAh батерија почнувајќи од 280 евра, конкурентна цена со гарантиран квалитет.

Од друга страна имаме 8-инчна верзија исто така Full HD со идентичен хардвер, но со батерија од 4.850 mAh, можеби прекумерно сечење за само два инчи. Сите таблети доаѓаат со приклучок 3,5 мм како аудио излез и систем за поврзување USB-C што ќе биде луксуз во однос на додатоците и врските со други типови уреди.

Ако барате заштеда, двата таблети ќе имаат верзија од 2 GB RAM меморија, камери до 5 Mpx и процесор Qualcomm Snapdragon 425., во која ќе мора да се ограничиме на трошење содржина и да ги искористиме заштедите на батеријата. Цените на најевтините ќе се движат помеѓу 180/200 €. Достапно од овој месец октомври.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.