Lenovo ќе го претстави својот иновативен Lenovo Z5 на 5 јуни

Компанијата веќе ги испрати поканите за очекуваниот настан на кој ќе биде претставен следниот модел на фирмата, иновативниот Lenovo Z5. Овој уред ќе биде еден од првите на пазарот што ќе го има сооднос на екранот од 95% и затоа нема да додаде ниту контроверзен изрез на iPhone X ниту рамки.

Ги има сите броеви за да стане еден од starвездените уреди на овој почеток на летото, но очигледно треба да се видат последните детали и конечно да се исполнат сите гласини што беа лансирани за овој терминал. Кинеската компанија е подготвена да го разбие пазарот со ова нов Lenovo Z5Heе го добие ли тој?

5 јуни е официјално претставен

Ние сме вклучени на задачата следната недела во Актуалидад Гаџет, и тоа е тоа еден ден потоа Apple ја изврши својата инаугуративна главна точка WWDC Во кој се претпоставува дека ќе биде претставен малку хардвер, компанијата Lenovo ќе го покаже очекуваниот уред кој треба далеку да ги надмине моделите Xiaomi Mi Mix и неговиот „цел екран“ што тие ни го покажаа.

Прво единствениот што би можел да застане на овој план е Vivo Apex, од кои можеме да кажеме дека малата возбуда ја крена кај корисниците и покрај неговиот спектакуларен дизајн и неколку рамки. Во овој случај, се очекува овој нов Lenovo да биде терминал што треба да се разгледа и ако работите се направат добро, тие би можеле да добијат позиции на пазарот заситен со паметни телефони. Willе мора да бидеме свесни што ни покажуваат и да видиме дали овој екран навистина изненадува или останува во обидот, засега ветува ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.