Liveивејте го Светското првенство во Бразил со овие класични фудбалски игри

Ки Смирниот фудбалски навивач

Треска Светот Во полн ек е и милиони фанови го следат секој состанок низ целиот свет. Ако вашиот омилен тим не започна добро, не грижете се, бидејќи оттогаш MundiVideogames ние ќе препорачаме серија игри посветени на Кинг спорт каде што можете да ги прилагодите ознаките на подлогата за натпревари во рака и од удобноста на столот.

Во овој преглед, ќе допреме од старите наслови за најхрабри навивачи до најновите најистакнати новости во овој жанр на игри посветени на најстраствениот спорт во светот. Дали си спремен? Па, играта започнува!

 

Kick Off 2 (1990)

Kick Off 2

Порано ФИФА o Про еволутивен фудбал беа кралевите на мамбо, ова Kick Off 2 се сметаше за најдобра фудбалска игра на сите времиња. Произведени од Дино знае, беше една од првите програми што вклучија тактики и подоследно претставување на полето за играње. Иако некои ја споредија неговата игра со еден вид фудбалска игла, вистината е дека беше ужасно забавно и сè уште е присутно во меморијата на многу играчи од старата школа. Kick Off 2 беше објавен практично во сите формати од тоа време: Atari ST, Амстрад CPC, Commodore 64, Amiga, MS-DOS, ZX Spectrum и Нинтендо НЕ. Веднаш на 2005-годишнината, имаше ревизија што дојде на компјутер во XNUMX година.

Kick Off 2

 

 

 

Чувствителен фудбал (1992)

Чувствителен фудбал

 

Чувствителен фудбал Тоа беше една од спортските наслови што одбележаа мноштво гејмери ​​од 16-битната ера. Оваа игра ги постави темелите што може да се играат како ниедна друга програма досега. Многумина се сеќаваат на неговиот иновативен птичји преглед, со кој хируршки ги испланираа најдобрите навредливи претстави или едноставна контрола далеку од моменталните трендови, за која скоро се бара да се направи мајстор за да ги запомни сите команди и можности на комбинации со подлогата. Чувствителен фудбал продолжува да го држи типот доста добро и се смета не само за една од најдобрите во неговиот жанр, туку и за видео игра што обично е присутна во многу списоци кои ја прегледуваат историјата на овој сектор.

Чувствителен фудбал

 

 

Напаѓач на Виртуа 2 (1997)

Напаѓач на Виртуа 2

Сагата Виртуа напаѓач Никогаш не се зафати на Запад, иако во Јапонија, т.н. родно место на видео игри, уживаше голема популарност во аркадите. Во свое време, тоа беше игра со многу реално поставување и многу прифатлива контрола - претходна -, која се состоеше од кратко додавање, долг пас, удар и обележување. Напаѓач на Виртуа 2 Тоа не беше многу тактичко искуство, но ги имаше двете основни состојки за успех во аркадите: забава и брзина. Дојде до шест ревизии и нова достава, но Сега, со дебакл на аркадните сали и популарноста на ПЕС y ФИФА, ја заврши својата фудбалска авантура во 2006 година со последната ревизија на Напаѓач на Виртуа 4.

Напаѓач на Виртуа 2

 

 

Интернационален фудбалски суперarвезда '98 (1998)

ISS 98

Интернационален фудбалски суперarвезда 98 беше резултат на полирање на тој скапоцен камен што го користеа корисниците Нинтендо 64 повик ISS 64. Овој преглед ја повтори таа извонредна суштина за игра и ја усоврши, оставајќи нè на дланка на напнати и конкурентни натпревари, толку многу што дури и некои пријатели можеа да бидат огорчени од резултатот на семафорот. ISS 98 беше огромна зависност и убеден сум дека многу од оние што ги читаат овие редови сега ќе се запрашаат колку часови ќе посветат на овој наслов на Konami, без сомнение, една од најдобрите игри на жанрот.

ISS 98

 

 

Про Еволушн Фудбал 5 (2005)

ПЕС 5

Уште една фудбалска игра од Konami Тоа влегува во списокот и е дека Јапонците, во минатото, знаеја како да развиваат титули на прекрасниот спорт со мајсторство, кое, за жал, го губеше со текот на годините. Исток Про Еволушн Фудбал 5 Може да се смета како најиновативна во серијата во тоа време: комплексноста на додавањата, борбата за поседување топка, дриблинзите ... тие не работеа исто на ниту една друга фудбалска игра од тоа време. Се разбира, идентитетот за репродукција на сагата, базиран на избалансиран микс на симулација и аркада, остана непроменет и блескаше како никогаш порано. Штета што Konami го изгубија допирот

ПЕС 5

 

 

Football Manager 2010 (2010)

Football Manager

Football Manager им овозможи на оние кои сонуваа да бидат тренери да копнеат по надежи, соништа и среќа додека управуваа со својот фудбалски тим. Тие би можеле да преговараат за договори, да пристапат до детални извештаи за играчите, да планираат како да функционираат на теренот, па дури и да ги фалат или критикуваат спортистите. Тоа е игра полна со детали, има 34 лиги од целиот свет и база на податоци за повеќе од 20.000 XNUMX вистински играчи. Јасно е дека тоа е оддалечување од чекан со копчиња, но тоа е опција што многу fansубители на убавата игра знаеја да ја вкусат.

Football Manager

 

 

ФИФА 14 (2013)

ФИФА 14

Најновата рата од ФИФА може да се пофали со голем број подобрувања што далеку ги надминуваат можностите што ги нудат спортските наслови во минатото: пронајдете агли на шутирање, движења со поголема прецизност, стапнување на топка, клипинг, пореален дриблинг, физика на топка за поверојатна вера, поконкурентна вештачка интелигенција, соработка сезони или дури и извиднички режим кој има глобална мрежа на трансфери, се некои од опциите и деталите присутни во ФИФА 14.

ФИФА 14

 

 

2014 ФИФА Светско Првенство (2014)

Светски куп Фифа 2014 година

Конечно, и се препорачува само за оние кои немаат ФИФА 14 и сакаат да уживаат во својата доза на виртуелен фудбал за време на траењето на 2014 Worldова ФИФА Светско Првенство Можеби е одговорот што го чекаат, иако е јасно дека станува збор за производ со рок на траење и дека е лансиран на пазарот со јасна намера да профитира од чувствата на големиот спортски настан што нè засега. Но, мора да бидете искрени и да станете јасно дека ова е добра фудбалска игра, со помалку режими отколку ФИФА 14 и со срамежливи вести во врска со ова, но многу пријатни, што треба, поради околностите, барем да се споменат во овој извештај.

Светски куп Фифа 2014 година

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.