Logitech го претстави својот нов безжичен глушец G502 Lightspeed

Во прекрасниот град Берлин, компанијата ги претстави своите ново безжично глувче Logitech G502 Lightspeed. Овој Logitech е еден од моделите со најголема побарувачка кај оние корисници кои сакаат да играат и е совршен за оние кои се занимаваат на професионален начин или едноставно за одмор. Она што повеќето од овие плеери веќе долго време го прашуваат од фирмата е токму тоа што оди безжично и вчера се случи токму тоа што се случи.

Исто така, Овој нов опремен Logitech G502 Lightspeed е прикажан со редизајн од земја и намалување на тежината за седум грама овозможувајќи да се комбинираат прецизноста и перформансите на професионалната безжична технологија со високо признат дизајн и високи перформанси во секој поглед.

логитхех

Презентациониот настан се одржа во студијата Riot Games во Берлин

Ова е веќе јасен знак на намера од страна на Logitech што покажува дека тој е 100% посветен на игри и неговиот колектив со еСпорт. На самиот настан присуствуваше Карлос „Очелот“ Родригез, основач и извршен директор на Г2. Исто така сопствени Потпретседател и извршен директор на Logitech Gaming, Ујеш Десаи, изјави:

Без сомнение, ниту еден глушец подобро не ја симболизира глобалната романса што ја имаме со гејмерите и играчите со нивниот тим отколку нашиот G502. Бидејќи го објавивме нашиот прв играчки глушец LIGHTSPEED, обожавателите не прашуваа кога би издале нова верзија на G502. . Денес ви го претставуваме она што нè прашаа и многу повеќе.

Нов дизајн и безжични технологии на LIGHTSPEED и POWERPLAY што го прават овој нов безжичен глушец многу специфичен за игрите Logitech G PRO и сите видови игри. Очигледно исто така го додава високоефикасниот сензор за 16K HERO последната генерација. Ова беше првиот контакт со новиот модел на Logitech, се надеваме дека наскоро ќе го разгледаме производот со нашите први впечатоци и повеќе детали.

Цена и достапност

Само вчера по неговото официјално претставување беа објавени цената и достапноста на пазарот. Logitech не успеа и глушецот за безжични игри Logitech G502 се очекува да биде достапен во принцип на LogitechG.com  и во вообичаените продавници низ целиот свет во текот на истиот овој месец мај. Во однос на цената на производот, би зборувале за некои цена 149 евра, прилично тесна цена за глувчето со овие карактеристики.

Од друга страна, важно е да се напомене дека сега можеме да најдеме претходниот модел со кабел во продавници како Амазонсо интересно намалување на неговата цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.