Logitech лансира безжичен полнач во соработка со Apple

Фирмата Купертино секогаш имала блиски односи со Logitech, со што ја прави една од омилените брендови кога станува збор за производство на квалитетни додатоци целосно прилагодени на производите на Apple. Јасен пример е дека ако поминете низ која било продавница на Apple ќе најдете цели полици со звучници Ultimate Ears (поделба на Logitech), или паметни футроли со тастатура кои во некои случаи се лансираат дури и пред официјалните Apple. Во овој случај, Apple и Logitech повторно се здружија за рацете, овој пат да понудат безжичен полнач со curубопитен дизајн и квалитетни материјали.

Полначот е именуван МОНИ и сака да биде повеќе од само безжичен полнач, односно исто така сака да биде придружник во битката. Иако има идеална дупка, за да можеме да го поставиме нашиот терминал компатибилен со безжично полнење (iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X), тој исто така има систем на врвот што ни овозможува да го оставиме iPhone хоризонтално за да консумираме мултимедијални содржини додека не престанува да се вчитува, морам да признаам дека и покрај тоа што се признав самоуверено одвратувач на вертикалните натоварувачи, морам да кажам дека овој ме остави пријатно изненаден.

За моделите на Apple е способен да нуди полнење од 7,5 W, додека за кој било уред со Qi компатибилност ќе може да се полни до 5W. Е се нуди во светло сива речиси бела боја за интересна цена, ништо повеќе и ништо помалку од 69,99 €. Не е ефтин, ниту е доволно голем за да ја оправда цената, но со оглед на отсуството на Air Power во продавницата на Apple, не би се изненадиле ако тоа стане успех во продажбата, бидејќи квалитетот на производите на Logitech (пишува сервер од неговата тастатура) е повеќе од докажано. Можете да го купите и во Apple Store Online и во вашата веб-страница, сè уште не е достапно на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.