Meizu ќе го лансира новиот телефон чип Хелио на 30 ноември

Meizu

Новоизбраниот Доналд Трамп за претседател на САД непрестајно ја користеше изразот „ајде да ја направиме Америка повторно голема“ во својата кампања во Казабланка. Meizu, кинеска компанија, сега тој го користи за да ги смени САД за Хелио, како чиповите „Медиатек“ да се направат големи на некој начин да се намалат некои корисници.

И тоа е дека на 30 ноември се претпоставува дека Meizu M5 Note ќе биде претставен како еден од блескавите смартфони на оваа компанија која не беше бавна да ја користи таа фраза за пласман на својот нов производ. Таа фраза дојде во поканите за печатот за медиумите да знаат за тој настан во кој се очекува нов телефонски број од оваа компанија.

Meizu M5 Note ќе биде врвната верзија на M5, паметен телефон кој не надминува 100 долари. Навистина името е непознато на терминалот, иако она што е откриено е чипот Хелио кој ќе биде присутен во утробата на овој нов уред од овој кинески производител кој ја употреби фразата на Доналд Трамп.

Од она што е познато до сега за Meizu M5 Note, е чипот Helio P10 од Mediatek и Full HD екран. RAM меморијата е 3 GB, додека внатрешната меморија останува 32 GB. За делот од камерата, остануваме со 13 MP на задната страна и 5 MP на предната страна. Верзијата со Android е 6.0 Marshmallow.

Она што може да нè изненади е чудната фраза за маркетинг што доаѓа од кинески производител. Никогаш нема да престанеме да се изненадуваме од махинациите на некои компании за да им помогнат на оние корисници кои можеби ги привлекува ваква фраза, но нај curубопитно да го направиме Хелио повторно одличен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Питуса dijo

    И вестите во врска со белешката m3? Да се ​​извади модел со процесор стар 10 месеци по толку висока цена е само да се искористи успехот на брендот. Ако го споредиме овој терминал со други кои го носат Helio P10, ќе го најдеме Blackview R7 со 4 GB RAM, 32 меморија за складирање, како и фактот дека 4G ако има 800 опсег може да се купи за 140 €