Meizu M6s е веќе официјален и има сензор за отпечатоци на страна

Трендот на ставање на копчето со сензорот за отпечатоци на страничното копче остана за моделите на Сони и уште малку, производителите не се обложуваа на таа локација иако ни се чини совршено место за отклучување на паметниот телефон. Во секој случај, важно е дека следната генерација на Meizu M6, Meizu M6s пристигнува со сензорот за отпечатоци на страна.

Покрај тоа, уредот има 5,7-инчен екран со веќе популарен аспект 18: 9, резолуција HD + 1.440 x 720 и ја има кривата на страната за да се спои со шасијата. Додадено на сензорот од страната што треба споменете го процесорот Samsung Exynos 7872 шест јадро што не е вообичаено кај сегашните паметни телефони.

Се чини дека брзината на работа на сензорот за отпечатоци е навистина голема и ако обрнеме внимание на веб-страницата Meizu, тоа покажува дека брзината на стартување е 0,2 секунди, нешто што можеме да го сметаме за брзо, многу брзо. Останатите спецификации се како што следува:

 • Samsung Exynos 7872 процесор со шест јадра, две Cortex-A73 и четири Cortex-A53
 • 5,7-инчен екран со HD + резолуција
 • GB RAM меморија 3
 • 32 или 64 GB внатрешна меморија
 • Главна камера од 16 мега-пиксели со отвор на отвор f / 2.0 и предна 8-мегапикселна
 • Двоен SIM LTE, WiFi, Bluetooth, читач на отпечатоци
 • Димензии од 152 × 72.54 8мм и тежина од 160 грама
 • 3000mAh батерија со брзо полнење

Новите Meizu M6 ќе бидат лансирани во четири достапни бои, црна, сребрена, златна и електрична сина. Уредот се продава во Кина на 19 јануари, но во останатите земји ќе може да се започне купете од следниот 20 јануари. Ова е навистина избалансиран терминал со среден опсег во вредност за парите и ќе чини близу 125 евра за моделот 32 GB и 15 евра за 64 GB. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.