„Мајкрософт“ исто така сака да уредува видеа, ремиксот на „Виндоус сторија“ е алтернатива

Ремикс на приказна за Windows

Продолжуваме со новостите за „Мајкрософт Билд“, настанот каде компанијата Редмонд презентира дел од новостите на ниво на софтвер што ќе го придружуваат најпопуларниот оперативен систем на пазарот. Во оваа прилика видовме како компаниите се здружуваат во понудата на едноставни и брзи видео едитори кои ни овозможуваат да ги направиме првите чекори со изданието и да ги споделиме резултатите лесно, на пример, Apple воведе клипови за iOS пред неколку месеци. Сега е „Мајкрософт“ кој изведува контранапад Ремикс на Windows Story, достоен наследник на Windows Movie Maker, кој е преполн со изненадувања, дали сакате да знаете што е тоа?

Па, нејзината прва силна точка дека ќе имаме ремикс на Windows Story присутен на три различни платформи, Windows, Android и iOS. Навистина, Виндоус се фрли во локва на видео уредници и ќе се натпреварува директно со Клипови, со некои забелешки, а тоа е Ремиксот на Windows Story користи алгоритми за машинско учење (Вештачка интелигенција?) Со што ќе се интегрира во вашиот фотографски и видео датотечен систем со намера да ги уредите што е можно подобро, накратко, ќе биде потребно да имате сè помалку знаење за уредување, уште помалку чувство за вкус, Ние ќе создаваме видеа само на асистиран начин.

Ова издание ќе пристигне во некоја верзија на Виндоус 10, сепак, тие не комуницираа точно кога ќе стигне до останатите платформи. Ова беше едно од најголемите изненадувања на прилично без кофеин Windows Build 2017. Од друга страна, друг утврдувачки фактор е тоа ќе има серија библиотеки креативни ресурси создадени од корисниците што можат да се споделуваат, со цел да се додадат „специјални ефекти“ на нашите видеа и многу повеќе. Тоа е ера на вештачка интелигенција, Microsoft го знае тоа и сака значително да биде пред конкуренцијата како Google Photos.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)