Мајкрософт повторно овозможува активирање на Виндоус 10 бесплатно

Слика на логото на Виндоус 10

Во текот на првата година од лансирањето на Виндоус 10, момците од Редмонд, бесплатно понудија можност за надградба од Виндоус 7 или Виндоус 8.х на Виндоус 10 без да плаќаат ниту едно евро. Откако годината помина, Мајкрософт продолжи да го дозволува ова ажурирање уште неколку недели.

Но, кратко потоа тој ја затвори чешмата, чешма што се отвора од време на време без предупредување или официјално да ја комуницира, како што се случува деновиве, како што можеме да прочитаме во нишка на Редит, и јас лично можев да потврдам, Можете да ажурирате од Windows 7 или Windows 8.x на Windows 10 целосно бесплатно.

Ако денес имате компјутер со Windows 7 или Windows 8.x, се препорачува да го ажурирате компјутерот, со цел да ги искористите не само сите предности што ги нуди десеттата верзија на Windows и да го извлечете максимумот од вашиот компјутер, но и да може Искористете го тоа за неколку дена можете да го направите бесплатно.

Ако конечно видите дека десеттата верзија на Виндоус 10, не ви се допаѓа само, секогаш можете да се вратите на претходната верзија на Виндоус што ја користевте, која серискиот број на вашиот компјутер е регистриран на серверите на Microsoft, па ако сакате да ажурирате во иднина, можете да го сторите тоа без никаков проблем.

Што можете исто така да направите, ако имате стар компјутер со Windows 7 или Windows 8.x што повеќе не го користите и сте купиле нов компјутер, можете да се обидете да го користите тој сериски број на вашиот нов компјутер за да го искористите тоа и бидете во можност да ја активирате вашата копија на Windows 10 без претходно да инсталирате Windows 7 или Windows 8.x.

Не знаеме колку долго ќе биде на располагање оваа врата, затоа се препорачува доколку немате многу работи да направите во текот на оваа недела, да инвестирате дел од неа искористувајќи ја оваа можност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пилар dijo

  И што да правам со мојата Виндоус Виста?

  1.    Игнасио Сала dijo

   Виндоус Виста никогаш не беше вклучена во бесплатната надградба на Виндоус 10. Не знаеме дали може да се надополни, сето тоа е да го пробате и да ги прекрстите прстите.

 2.   МАРВЕ dijo

  Здраво Игнасио: можете ли да ми кажете како да преземам windows10 со инсталирана верзија 7? Дали има врска што покажува како да се направи, ако е веќе креиран? ВИ БЛАГОДАРАМ

  1.    Игнасио Сала dijo

   Мислев дека го вклучив. Преку овој линк можете да го преземете: https://www.microsoft.com/es-es/software-download/windows10ISO

   Поздрав.

 3.   Андрес Дијаз dijo

  Слика на механизам за задржување на Хуан Педро Валехо