Microsoft го претстави Microsoft Surface Pro LTE Advanced

Напредна презентација на Microsoft Surface Pro LTE

Нова верзија е додадена во каталогот на професионални таблети на Microsoft. Станува збор за Microsoft Surface Pro со LTE напредна врска, модел што ќе им овозможи на корисниците да се поврзат со многу добра мобилна врска од каде било.

Презентацијата на овој нов модел беше извршена во Лондон за време на „Декодирањето на иднината“. Исто така, потпретседателот на Мајкрософт, Панос Панај, напиша а изјава на официјалниот блог на Мајкрософт посочувајќи на лансирање на овој Microsoft Surface Pro LTE Advanced.

Microsoft Surface Pro LTE напредна во декември

Со овој модел компанијата сака да добие поголем удел на пазарот. Особено кога станува збор за деловното опкружување. За сите нив, Microsoft Surface Pro LTE Advanced ќе биде достапна следниот декември. Во моментов нема позната цена или точен ден на лансирање.

Слично на тоа, Панај објаснува дека овој модел сака да им овозможи на корисниците уште поголема подвижност. Како пример ги дава работниците на „Мајкрософт“, кој половина од работната сила се очекува да биде мобилна до 2020 година. Но, не само што сакаат да имаат пристап до е-пошта, туку идејата е и дека можат удобно да работат од каде било и со добра врска.

Трендот во индустријата е да се потпреме на апликации и услуги во облакот. И затоа, врската на мобилната опрема мора да биде исклучителна, внатре и надвор од домот. На Microsoft Surface Pro LTE Advanced има врска Cat. 9 LTE. Тоа е, можете да добиете преземања до 450 Mbps и поставувања до 55 Mbps.

Конечно, Microsoft Surface Pro е компјутер што може да функционира како таблета или преносни, благодарение на неговиот систем за тастатура што може да се оддели. Покрај тоа, има и добро екран поголем од 12 инчи и резолуција од 2736 x 1824 пиксели и процесори кои можат да станат Core i5. Автономијата на овој модел е исто така протагонист бидејќи може да достигне 13,5 часа со едно полнење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.